-Toplam 607 görüş
-Son görüş 266 karakter
-Son görüş
-3713 gün önce



Ana Sayfaya gitmek için
TIKLAYIN
ALİYYENVELİYULLAH___ZİYARETÇİ___DEFTERİ
Yaz .
Aelvi-Caferi Yönetim . Sitesi . . 07.02.2008 12:49:52 . Türkiye
Hayırlı uğurlu olsun. Sitenizin linki sitemize eklenecektir.
----------------------------------------------
ABDİL HÜSEYİN DOKAK (EVDO) . Sitesi . . 07.02.2008 11:01:43 . istanbul
selam ve saygılarımla...Ehl-i Beyt mektebinin inanç esasları olan, Tevhid, Adalet, Nübüvvet, İmamet ve Mead konuları özet olarak delilleriyle birlikte incelenmiştir.Ancak açıktır ki, her inancın varlığının devam etmesi, onun bilimsel olarak açıklanmasını zorunlu kıldığı gibi, belli bir inanca sahip olan insanların, o inancı doğru bir şekilde öğrenmeleri, onların en tabii hakkıdır. Bu da, o inancın içeriğini ortaya koyan, bizzat o inanca sahip olan kimseler tarafından kaleme alınan yazılı eserler olmadan imkansız olduğuna göre, bu tür eserlerin yazılmasının ne kadar elzem olduğu ortaya çıkmaktadır. Öte yandan Türkiye'mizde yirmi milyonu aşkın Ehl-i Beyt mektebi mensubu bulunduğu halde, bu mektebin inanç esaslarını ortaya koyan pek az yazılı eser bulunmaktadır. Bulunan yazılı eserlerin de birçok yönden eksik olduklarını görmekteyiz. Onların birçoğu ehliyetsiz kişiler tarafından kaleme alınmıştır ki, bu tür eserlerde birtakım ne Ehl-i Beyt'in siyer ve ahlakından, ne de buyruklarından haberi olan bazı dünya düşkünü insanların uydurukları ve hayal mahsulü hurafe inançlar, Ehl-i Beyt inançları olarak sunulmuştur. Oysa Ehl-i Beyt inancını, ancak Ehl-i Beyt'in kendisinden ve Kur'an-ı Azim-üş Şan'dan almak mümkündür. Bu hususta bazı ehliyetli kişilerin yazmış oldukları eserlere gelince; onların da, ya Ehl-i Beyt inançlarının dayanaklarına işaret etmediklerini, ya da bu açıdan yetersiz kaldıklarını görmekteyiz. Bu ise, bu inancı paylaşanlar arasında büyük bir boşluğa sebebiyet vermektedir.Bu nedenler, Ehl-i Beyt mektebinin inanç esaslarını delilleriyle ortaya koyan eserlerin kaleme alınmasını zorunlu kılmaktadır. Maksadımız, sadece kendi inançlarımızı delilleriyle ortaya koymaktır.Yoksa, asla bizimle aynı inancı paylaşmayan kardeşlerimizle çatışmak gibi düşük bir hedefi amaçlamadık, amaçlamayız da. bizimle aynı inancı paylaşan veya paylaşmayan bütün kardeşlerimizden gördükleri hatalar hususunda, tam bir bilimsel metanetle bizleri uyarmalarını saygılarımla arz ederim. Allah'ım! Sen bizi, sözü dinleyip de en güzeline tabi olan kimselerden eyle. SİTENİZ HAYIRLARA VESİLE OLUR İNŞALLAH . BAŞARILARILAR DİLERİM.
----------------------------------------------
furkan anıl . Sitesi . . 07.02.2008 10:30:14 . istanbul
Böyle güzel bir siteyi bizlere kazandırdığınız için emeyi geçenlere çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.ALLAH razı olsun.
----------------------------------------------
cihad . Sitesi . . 07.02.2008 07:32:52 . istanbul
Selamun aleykum Aliyyenveliyullah site yöneticileri ve kullanıcıları.
----------------------------------------------
muntazar . Sitesi . . 06.02.2008 21:19:09 . ığdır
Yeni sitemiz hepimize hayırlı olsun.Gerçekten faydanılması gereken birçok bilgi var.Bütün müslüman kardeşlerime tavsiye edeceğim...
----------------------------------------------
CEMALETTİN YALDIR . Sitesi . . 06.02.2008 18:36:28 . IĞDIR
NEDEN aliyyenveliyullah.com ________________________________Şia ve sünni müfessirlerinin nakline göre 300 ayetten fazla Hz.Ali (as) velayeti hakkında nazil olmuştur. ve onun faziletlerini anlatmıştır.Binlerce Hadis şia ve sünniler tarafından nkledilmiştir.Yeri geldikçe inşallah bunları sitemizde yazacağız.Mövla ve Efendimiz, İmam ve Rehberimiz Allah'ın galip aslanı. O'nun salih ve has kulu, Vasilerin efendisi,Canı Resulkibirya Allah ve Resulunun Habibi, aşık canların tabibi,Emiri beyan, Konuşan Kur'an, Hak ve hakikati keskin burhanı, muttakilerin İmamı, Kabe de doğup, mihrapta şehid olan Alemlerin Mazlumu ALİYYEL MURTEZA... (aliyyenveliyullah.com)__________görüşlerinizi bekliyoruz!
----------------------------------------------
CEMALETTİN YALDIR . Sitesi . . 06.02.2008 17:42:44 . IĞDIR-ZÜLFİKAR KÖYÜ
BİSMİHİ TEALA ALLAHIN SELAMI MUHAMMED MUSTAFA(SAS) VE PAK EHL-İ BEYTİNE VE SADIK ASHABININ ÜZERİNE OLSUN. BİZİM AMACIMIZ LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH ALİYYEN VELİYULLAH BAYRAĞINI TÜM DÜNYADA DALGALANDIRMAKTIR. (FE'MEN YE EMEL MİSGALE ZERRETUN ĞEYREN YERE) İNŞALLAH BİZDE ZERRE KADAR OLSADA EHL-İ BEYT MEKTEBİNE BİR HAYIR İŞLEMİŞİZDİR. NEMRUDUN KARŞISINDA HALİL İBRAHİM, FİRAVUNUN KARŞISINDA MUSA-I KELİMULLAH, EBUSUFYANIN KARŞISINDA RESULULLAH(SAS)MUAVİYENİN KARŞISINDA ALİYYEL MURTAZA(A.S),YEZİDİN KARŞISINDA SEYYİDİ ŞÜHEDA(AS)MÜCADELE ETMİŞLERDİR. KAFİRLER ALLAH'IN NURUNU AĞIZLARIYLA SÖNDÜRMEK Mİ? İSTİYORLAR.KAFİRLER İSTESEDE İSTEMESEDE ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR. GÜNÜMÜZ DÜNYASI KAN GÖLÜ... MAZLUM MÜSLÜMANLARIN (YA LEL-MÜSLİMİN)İMDAT EYY MÜSLÜMANLAR FERYAT VE ÇIĞLIĞI HER YERDE YANKILANIRKEN İŞGALCİLER, TECAVÜZCÜ,ZORBALAR, MÜSTEKBİRLER KARŞISINDA SUSKUN KALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL! RUHULLAH(RA)BUYURDUĞU GİBİ EY DÜNYA MÜSLÜMANLARI VE MUSTAZAFLARI NE ZAMANA KADAR SİZİN İLK KIBLENİZ KUDÜS SİYONİSTLERİN ÇİZMELERİ ALTINDA EZİLECEKTİR. BİZ ALİ(AS) ŞİALARIDA ŞEHİDİN DEDİĞİ GİBİ HER DEVRİMİN İKİ CEPHESİ VARDIR: KAN VE HABER... YA HÜSEYİN(AS) GİBİ ŞEHİD OL... YA ZEYNEP(A.S) GİBİ HABERCİ... HÜSEYİN(AS)ZİLLET BİZDEN UZAKTIR, EY KILIÇLAR EĞER MUHAMMED(SAS)'İN DİNİ AYAKTA KALACAKSA DOĞRAYIN BENİ... HÜSEYİN(AS)KANIYLA DİNİ DİRİLTTİ... ZEYNEP(SA): EY YEZİD! SEN BİZİM DÜNYAMIZI KARALTTIN BİZ SENİN AHİRETİNİ. ZEYNEB(SA)'İN FERYATLARI ŞAMIN SARAYLARINI TİTRETTİ... ZEYNEP(SA) KERBELA MESAJINI GÜNÜMÜZE TAŞIYAN KAHRAMAN BİR SEYYİDEDİR. EY MÜSLÜMANLAR... YA HUSEYİN(AS)GİBİ ŞEHİT OL... YA ZEYNEP(SA) GİBİ MÜCADELECİ ... BU İKİ ŞEYİ YAPMAYAN KİMSE YEZİDE UYDUĞUNU BİLSİN. SELAM SEYYİDİ ŞÜHEDAYA..LANET YEZİDE VE ZAMANIN YEZİTLERİNE... ZULMEDENLER YAKINDA NASIL BİR İNKLABA UĞRAYIP DEVRİLECEKLERİNİ BİLECEKLERDİR VE ECCİL FERECEHUM SELAM SANA EY ALLAH'IN SON HÜCCETİ(AF)... Diyorum ki:Seyyidim ey Emirülmüminin. Kâbe’nin rabbine andolsun ki bütün varlığıma işleyen velayetin ve muhabbetinle dünyada kurtuldum ve eşi benzeri olmayan saadete erdim.Bu benim fazlım değil senin fazlındır ey fazilet sahiplerinin en üstünü. Ahirette ise ey sığınağım ve sağlam mağaram.Vallahi eğer sen kabul etmezsen kurtuluşum asla yoktur.-Minnet ve sena Allah’ın Resulünün ve senindir.-Senin hizmetçinin hizmetçisinin hizmetçisiyim.......Ey veliler velisi. CEMALETTİN YALDIR(aliyyenveliyullah.com)
----------------------------------------------

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7