Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-09-2018, 09:39
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough

Sürekli okuması tavsiye edilmiş ve İmam Mehdi ile ilgili olan şu duayı okumayla devam etmek:

“Allah'ım! Senin velin olan Hüccet İbn-i Hasan’a (onave babalarına şu an ve her an selat ve selam olsun) veli, koruyucu, gözetici, yardımcı ve delil ol; onu yeryüzünde kolayca yerleştirinceye ve uzun uzadıya yeryüzünde nimetlendirinceye kadar”

* Sürekli o büyük insanı ziyaret etmek. Bu cümleden, çok anlamlı ve önemli olan ziyaret, İmam Mehdi’nin inayetine sebep olan Camiayı Kebire diye bilinen ziyaretname ile ziyaret etmektir. Şiiler her gün; dua, ağıt ve övgü kasideleri eşliğinde bu ziyareti, o büyük insanın kutsal yapısına edeple arz etmelidirler.

İlk Allame Meclisi, “Men la Yahzuruhu” kitabının şerhinde, bu ziyaret konu başlığı altında şöyle yazmaktadır: “Necef’e gitmeye müşerref olduğum vakit, İmam Ali’nin haremini ziyaret etmekle şereflendim ve orada birkaç gün ibadet etmeye karar verdim. Gündüzleri haremde ve geceleri de Revak-ı Metahhar’da meşguldüm. Gecenin birinde mükaşefe aleminde, İmam Mehdi (a.f)’yi, büyük babasının hareminde gördüm. Diğer gün Samerra şehrine gittim. Hareme girdiğim vakit Mehdi (a.f) orada bir ay parçası gibiydi. Durdum, uzaktan onu methederek ve parmağımla onu işaret ederek “Camia-yı Kebire” duasını okudum. Şöyle buyurdular: “Öne gel!” Onun heybet ve azameti öne gitmemem engel olduysa da nihayet öne gittim. Bana iltifat ederek şöyle dedi: “Bu ziyaret (dua), güzel bir ziyarettir (duadır).”

“Atanızdandır” dedim ve İmam Hadi’nin mutahhar kabrine işaret ettim. Şöyle buyurdular: “Evet, atamdan sadır olmuştur.” Bundan dolayı ikinci Allame Meclisi bu ziyaret (dua) hakkında şöyle buyurmaktadır: “Metin ve senet açısından en doğru ziyaret (dua), “Camia-yı Kebire” ziyeretidir (duasıdır).” Allah’tan, Ehl-i Beyt’in, özellikle Hazreti Bakiyetullah Acelellahu Farecehu-ş Şerif’in kontrolü altında Ehl-i Beyt’e hizmet için herkese başarı vermesini dileriz.

ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM