Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-08-2015, 08:40
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Standart Eşhedu Enne Aliyyen Veliyullah -اشهد ان علی ان ولی الله

İbni Abbas rivayet eder ki Resulullah sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem buyurdu ki; “Her kim Lailahe illallah derse göğün kapıları onun yüzüna açılır.
Ve her kim onun yanında Muhammeden Resulullah derse hakkın yüzü güler ve ona müjde verir.
Ve her kim Aliyyen Veliyyullah derse yağmur damlaları sayısınca günahı olsa dahi Allah onun günahlarını affeder
.”

“Şehadet ederim ki Allah birdir ve Muhammed Allah’ın resulüdür ve Ali müminlerin hak emîridir...”

Müminlerin emirinin velayeti bana yeter.

Ölümde gusülde kefenlemede yeter.

Çamurum Haydar sevgisiyle yoğrulumuş

Cehennemin ateşi bana nasıl deyer?

“Rabbin Adem oğullarından ahit aldığı zaman...”ayeti hakkında İmam Caferi Sâdık aleyhisselam buyurdu ki: Bu ahit Allahın rabbliği, Resulünün peygamberliği ve Hz.Ali ile imamların imameti içindi. Buyurduki: Ben sizin rabbiniz değil miyim? Muhammed peygamberiniz, Ali imamınız ve hâdi imamlar imamınız değil mi? Dediler ki : Evet! Allah buyurdu ki: “Kıyamet günü demiyesiniz.'' “Biz bundan gafil idik” Kendilerinden bu ahde ilk önce ikrar alınanlar peygamberlerdi...”

Caferi Sadık aleyhisselam buyurdu ki: Fesübhanallah! Sonunda herşeyle birlikte bunu da mı değiştirdiler? Dedim ki; Evet!Buyurdu ki: Allah arşı yarattığı zaman üzerine şöyle yazdı: Lailahe illallah, Muhammedün Resulullah, Aliyyün Emirülmüminin. Allah suyu yarattığında onun mecrasına şöyle yazdı: Lailahe illallah, Muhammedün Resulullah, Aliyyün Emirülmüminin. Allah kürsüyü yarattığında onun direklerine şöyle yazdı: Lailahe illallah,Muhammedün Resulullah, Aliyyün Emirülmüminin. Allah levhayı yarattığında üzerine şöyle yazdı: Lailahe illallah, Muhammedün Resulullah, Aliyyün Emirülmüminin. Allah İsrafili yarattığında alnına şöyle yazdı: Lailahe illallah,Muhammedün Resulullah, Aliyyün Emirülmüminin. Allah Cebraili yarattığında kanatlarına şöyle yazdı: Lailahe illallah,Muhammedün Resulullah, Aliyyün Emirülmüminin. Allah gökleri yarattığında onun etrafına şöyle yazdı: Lailahe illallah, Muhammedün Resulullah, Aliyyün Emirülmüminin. Allah yerleri yarattığında onun katlarına şöyle yazdı: Lailahe illallah,Muhammedün Resulullah,Aliyyün Emirülmüminin. Allah dağları yarattığında onun zirvelerine şöyle yazdı: Lailahe illallah,Muhammedün Resulullah, Aliyyün Emirülmüminin. Allah güneşi yarattığında üzerine şöyle yazdı: Lailaheillallah,Muhammedün Resulullah, Aliyyün Emirülmüminin. Allah ayı yarattığında üzerine şöyle yazdı: Lailahe illallah,Muhammedün Resulullah,Aliyyün
Emirülmüminin. İşte o ayın üzerinde gördüğünüz siyahlıklar da odur.

İçinizden herkim Lailahe illallah, Muhammedün Resulullah derse , mutlaka Aliyyün Emirülmüminin de demelidir.”(El İhticac (Tebersi) c1 sf 158)

ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM