Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-15-2010, 12:31
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Standart Hz.Fatime Zehra (sa)Hz.Ali (as) Duası...Hz.Muhammed (sas) tavsiye ettiği Dualar

Resûl-i Ekrem'in (s.a.) , gözbebeği Fâtıma'ya (sa) tavsiye ettiği bir duâ:
Bismillâhirrahmânirrahîm. Yâ Hay-yu Yâ Kayyûm! Bi-rahmetike estagıysu, fe-agısnî ve lâ tekilnî ilâ nefsî tarfete aynin ebedâ, ve aslih lî şe'nîkulleh(u).

Anlamı: "Ya Hayyu yâ Kayyûm! Senin rahmetine iltica ediyor, rahmetinle, rahme-tin hakkı için Senden rahmetini ve yardı-mını diliyorum, imdâdıma yetiş ve beni bir lahza dahî kendime terk etme ve bütün iş ve davranışımı ıslah et, yararlı, hayırlı kıl!"
Özellikle bu duanın her fırsatta tekrarlanmasının çok feyzi görülür.
1- Bakıyât-us-Sâlihât

Resûl-i Ekrem' in (s.a.) Emîr'ül-Mü'minin Ali'ye öğrettiği bir kısa dua da, özellikle bir sıkıntı, bir kederden kurtulmak için okunur:
Allahumme innî es'elüke bi-hakk-ı Muhammed ve Âli Muhammed, en tusalliye alâ Muhammed ve Âli Muhammed ve en tunciyenî min hâzel-gam m.
Anlami: Allah'im! Senden Muhammed ve Âl-i Muhammed hakkı için dilerim, niyaz ederim ki Muhammed ve Âline salât ilet ve beni bu gamdan kurtar!
1- Bakıyât-us-Sâlihât

Bu dualar, her fırsatta, "zikr" olarak, "vird" olarak tekrarlanabilir ve insanı Nur kaynağından, Sevgi akımı Devresi'nden uzak bırakmayıp Nûr'a iletirler

ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM