aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | AHLAK İRFAN VE DUA | DUA VE ZİKİR

Seçenekler Stil
Alt 01-21-2009, 07:06
aliyyenveliyullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyyenveliyullah aliyyenveliyullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
SİTE TEKNİKERİ

aliyyenveliyullah is on a distinguished road
Arrow Nahiye-i Mukaddese -Hz. Mehdi Sahib-ez Zaman'dan (a.f) nakledilen Ziyaretname-

Hz. Mehdi Sahib-ez Zaman'dan (a.f) nakledilen "Nahiye-i Mukaddese" adlı ziyaret-namede şöyle buyrulmaktadır:

"Onlar sana karşı savaşı başlattılar ve sen darbeler karşısında direndin, azgınların ordularını ezdin; Aliyy-ul Murtaza gibi Zülfikar'i çekip, harbin girdabina daldin. Onlar senin azmini sağlam ve seni korku ve tereddiitten uzak görünce, hile ve desise yoluna başvurdular, (mertçe değil) hile ve şer yoluyla seninle savaşmaya başladılar. Ve o mel'unun (Ömer ibn-i Sa'd'in) emriyle sana suyun yolunu kesip, kendilerine açık bıraktılar ve sonra savaşa girişip seni ok ve kılıçlara hedef aldilar. On-lar seni ve Ehl-i Beyt'ini tamamen yok etmeğe ça-lıştılar ve senin dostlarını öldürmek, kafileni dağıt-mak hususunda hiçbir ahid, kural ve kayda bağlı kalmadılar ve hiçbir cinayetten geri durmadilar.
Sen muharebenin çetinliklerinde, hep önde yer ahyor ve eziyetlere döğüs geriyordun. Öyle ki, gökteki melekler, senin sabrından şaşkına uğradılar. Düşman askerleri, her yandan seni hedef alarak, gövdeni yaralarla doldurdular ve yine de seni kendi haline bırakmadılar; senin ise hiçbir yardımcın kalmamıştı. Ama sen Allah yolunda direniyor, sabrederek aile ve evlatlarından müdafaa ediyordun.
Sonunda seni atından yere düşürdüler ve sen gövdendeki yaralarla yere yuvarlandın. Mübarek
vücudun, atların ayaklarıyla çiğnetildi. Ve azgınlar, kılçları ellerinde senin gövdenin üzerine çıktılar. Mübarek alnından ölüm teri akarken, ağrı ve elemden sağa-sola kıvranırken, kafilenle ailenin bulunduğu tarafa bakıyordun; çocukların ve ailenin karşılaşacağı zulmü düşünmek seni, kendini düşünmekten alıkoymuştu...

Selam olsun yardımcısız kalan mazluma.

Selam olsun zulümle kanı akıtılana.
Selam olsun yarala-rının kanıyla yıkanana.
Selam olsun toz-toprağa bulanmış yanaklara.
Selam olsun kana boyanan sakallara.
Selam olsun susuz kalan dudaklara.
Selam olsun gözler önünde başı kesilene.
Selam olsun parçalanmış bedenlere.
Selam olsun Kerbela'da yatana.
Selam olsun gökyüzünün ağla-dığı Hüseyin'e.
Selam olsun sana, öyle bir kimseden taraf ki, kalbi senin musibetinle yaralanmış ve gözleri seni hatırladığında (devamlı) ağlamış.

Öyle bir kimsenin selamı ki, eğer Kerbela'da olsaydı, canıyla keskin kılıçların karşısında seni korurdu, sana zulmeden-lerle cihad edip, zalimlere karşı sana yardımda bulunurdu, ruhunu, cismini, malını ve evladını senin uğruna feda ederdi.
(Ey Hüseyin!) Her ne kadar zaman beni geri
bıraktı, ilahî takdir de benim (senin zamamnda olup) sana yardımcı olmama engel oldu ve ben sana karşı savaşanlarla savaşamadım, düşmanlarına karşı düşmanlığımı gösteremedim, ama (onun yerine) sabahlar ve akşamlar (her zaman) sana göz yaşı dökerim.

(Eğer ğöz yaşım kurursa) göz yaşı yerine kan ağlarım; senîn musibetlerine olan şiddetli üzüntülerimden ölünceye kadar..."

"Ey Huzura kavuşmuş olan can! Sen Rabbinden, Rabbin de senden razı olmuş bir şekilde Rabbine dön, kullarımın arasına katıl ve cennetime gir."

اَللَّهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَابْدَأْ بِهِ اَوَّلاً ثُمَّ الثَّانِىَ وَالثَّالِثَ والرَّابِعَ اَللَّهُمِّ الْعَنْ يَزيدَ خامِساً وَالْعَنْ عُبَيْدَ اللَّهِ بْنَ زِيادٍ وَابْنَ مَرْجانَةَ وَ عُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَ شِمْراً وَ آلَ اَبى سُفْيانَ وَ آلَ زِيادٍ وَ آلَ مَرْوانَ اِلى يَوْمِ الْقِيمَةِ.

"Allah'ım, sen, (Resul ve Ehl-i Beyt'ine) ilk zulmedeni benim özel lanetime mazhar eyle. Bunun için de, önce birinci, sonra ikinci, sonra üçüncü ve sonra da dördüncüden başla. Sonra da... Yezid'e lanet eyle. Ziyad'ın ve Mercâne'nin oğlu Ubeydullah'a, Sa'd oğlu Ömer'e, Şimr'e, Ebu Süfyan'ın, Ziyâd'ın ve Mervân'ın soyuna kıyamet gününe kadar lanet et."

علی علی علی MEN ALİYYEL MURTAZA' NIN NÖKERİYEM علی علی علی
Alt 01-24-2009, 12:01
ADL-İ İLAHİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ADL-İ İLAHİ ADL-İ İLAHİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ADL-İ İLAHİ is on a distinguished road

Allah razı olsun.

♥علی ♥♥علی ♥♥علی ♥♥علی ♥♥علی ♥♥علی ♥
Dediler ki Ali yücelmiş dedim ki asla, Şüphesiz yücelik,Ali ile yücelmiş!!!
♥علی ♥♥علی ♥♥علی ♥♥علی ♥
Alt 02-01-2009, 03:28
14 MASUMLAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
14 MASUMLAR 14 MASUMLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

14 MASUMLAR is an unknown quantity at this point

Allah Razı olsun...Selam olsun On Dört Masum-i Pak' a -Allah'ın selmı onların üzerine olsun-

Seçenekler
Stil