aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | KERBELA FACİASI | HZ İMAM HÜSEYİN (AS) VE KERBELA FACİASI

Seçenekler Stil
Alt 05-11-2008, 03:59
AŞK-I EZEL AŞK-I EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Uzman Üye

AŞK-I EZEL is on a distinguished road
Standart Asura gunu imam Huseyin'(as)in kalbine ok saplandiginda okudugu dua:

Aşura gunu imam Huseyin'(as)in kalbine ok saplandiginda okudugu dua:

Bismillahi ve billahi ve ala milleti Resulillah.(Allahin adiyla, Allahi anarak, Allahin yolunda ve Resulullahin dini uzere dunyadan ayriliyorum).

Sonrada basini gokyuzune kaldirarak soyle nida etti:

"Allahim, Sen iyi biliyorsun; bunlar oyle bir kimseyi olduruyorlar ki yeryuzununde ondan baska peygamberin bir torunu yoktur"

Daha sonra oku arkadan cikardi ve kan oluk gibi disari akmaya basladi. Imam Huseyin (as) kaniyla elini doldurup onu gokyuzunu serperek soyle buyurdu:

"Allahim! ölumu bana kolay kil"

ikinci kez avucunu kanla doldurup onu yuzune basina serperek soyle buyurdu:

"Allah ve Resuluyle boyle gorusmek istiyorum"

"Ey Allahin kullari! Allahtan korkun, dunyaya karsi ihtiyatli davranin; eger butun dunya bir kisiye kalacak veya bir kisi orada surekli kalacak olsaydi, peygamberler baki kalmaya daha layikti, rizalari celbedilmeye daha evla ve boyle bir hukme daha uygun olurlardi. Ancak Allahu teala dunyayi fani olmak icin yaratmistir; yenileri eskir, nimetleri zail olur, sevinci ise kararir. Dunya engebeli bir menzil ve gecici bir evdir. Oyleyse ahiretiniz icin azik toplayin; en guzel azik ise sakinmaktir. Allahtan sakininki kurrtulusa eresiniz.
Ey insanlar! Allahu teala dunyayi ehlini halden hale sokan, fena ve zeval yurdu kildi. Aldanan kimse , dunyaya aldanan ve bedbaht kiside ona bagli olan kimsedirr. O halde sakin bu dunya sizi aldatmasin. Dunya kendisine itimat edenin umidini kestigi gibi, tamah edenlerin de umudunu bosa cikarir..

İnnâ Lillah ve İnnâ İleyhi Râciun...

ALLAH' tan geldik; dönüş yine Onadır..
Alt 05-12-2008, 11:44
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Standart Kerbelada Olsaydim Yaaa Huseyİn!!!

Senin için ölürdüm'
Sana kul köle olurdum,
İlk can veren ben olurdum,
Kerbela'da olsaydım ya Hüseyin!

ALLAH RAZI OLSUN...

ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alt 05-12-2008, 01:13
ADSIZ ADSIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ADSIZ is on a distinguished road

MÖVLAMIZ İMAM HUSEYİNLE KOMŞU OLASINIZ İNŞAALLAH...
Alt 05-20-2008, 02:37
KERRAR KERRAR isimli Üye şuanda  online konumundadır
Süper Üye

KERRAR is on a distinguished road

İmam Ali Rıza (a.s): "Cahiliye devri araplarının bile savaşı haram bildiği Muharrem ayında bizim kanlarımız akıtılıp, Hürrmetimiz çiğnendi, çocuklarımızla kadınlarımız esir edildi. Çadırlarımız yıkılıp yakıldı, bütün mal varlığımız yağmalandı ve Resulullah'ın (s.a.a) hürmeti O'nun yakınları olan bizler hakkında gözetilmedi. Hz. Hüseyin'in başına gelen hadise (Aşura günü hadisesi), yüreklerimizi parçalamış, yaralarımızı kanatmış, göz yaşlarımızı akıtmış, azizimizin Kerb (üzüntü) ve Bela çölünde Hürrmetinin çiğnenmesine ve haşre dek keder ve belanın üzerimize çökmesine vesile olmuştur. Ağlayanlar, İmam Hüseyin (a.s) gibisine ağlasınlar ki O'na ağlamak, büyük günahları yokeder."
Sonra Imam Ali Riza (a.s) şöyle devam etti: "Babam (Imam Musa Kazım)'ın Muharrem ayı girdiğinde, artık güldüğü görülmezdi ve üzüntü ona galebe ederdi. Muharrem'in onuncu gününe kadar durumu hep böyleydi. Onuncu gün (Aşura) olduğunda, o gün O'nun musibet ve ağlama günü olurdu ve 'bu, Hüseyin'in (a.s) şehid edildiği gündür' derdi."

Değerli Yazılarınızdan Ötürü İmamı Zaman AF Askeri Olasın İnşallah AŞK-I EZEL

Seçenekler
Stil