aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | KERBELA FACİASI | HZ İMAM HÜSEYİN (AS) VE KERBELA FACİASI

Seçenekler Stil
Alt 01-08-2018, 08:37
Es-Selam Es-Selam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Süper Üye

Es-Selam is an unknown quantity at this point
Standart Abulfazl abbas (as) Yiğitliği

Abulfazl abbas (aleyhisselam) Yiğitliği
Sıffin Savaşı'nda Hz Ali'nin (a.s)'ın ordusundan bir genç çıktı meydana , yaşı 15'di, meydan okudu, Kim benim karşıma çıkacak,düşmanlar dalga geçmeye başladı,Muaviye Şam ehlinden yiğit olanını Çağırdı,adı ise şahzaın-babasiydı ve dediki,ey muaviye ben şam ehlinden bin atlıya bedel olarak bilirler. Onun için ben onun karşısına meydana çıkmam,Ama Çocuklarımdan birisini gönderirim onun için meydana. Ve yedi tane çocuğu vardı birincisini meydana gönderdi. Yüzü saklı olan genç onu öldürdü. Adam ikinci çocuğunuda gönderdi. Ondan sonra tek tek çocuklarını gönderdi,Ve onları da öldürdü. Şaazeninin babası kızdı. Kendisi meydana çıktı.Yüzü kapalı olan genç ona bir hamle etti, Ve onu da öldürerek Çocukların yanına gönderdi, Ve Muaviyenin ordusu ve arkadaşları Bu gencin karşısına meydana çıkmaya korktular. Ve bu genç adam çadırına geri döndüğü zaman,İmam Âli aleyhisselam onun yüzündeki örtüyü açtı. Ve herkes onu gördü ki,Beni Haşim'in ayı Hz Abbas dı o.(aleyhisselam).

Seçenekler
Stil