aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | KERBELA FACİASI | HZ İMAM HÜSEYİN (AS) VE KERBELA FACİASI

Seçenekler Stil
Alt 05-26-2018, 06:07
SALİH KUL SALİH KUL isimli Üye şuanda  online konumundadır
Uzman Üye

SALİH KUL is on a distinguished road

Delail-ul İmamet kitabında, Huzeyfe’den o da İmam Hüseyin aleyhisselâm’dan şunları duyduğunu nakletmiştir: “And olsun Allah’a Ümeyyeoğulları’nın isyankârları beni öldürmek için toplanacaklar. Ömer Saad la’netullahi aleyh onların en önde geleni olacaktır.” İmam Hüseyin aleyhisselâm’ın bu buyurduklarının aynısını, Resûlûllâh sallallahu aleyhi ve âlihi ve selem de buyurmuştu. Bundan dolayı İmam aleyhisselâm’a arz ettim: “Bunu size Allah Resulü sallallahu aleyhi ve âlihi ve sellem mi haber verdi?” İmam aleyhisselâm şöyle buyurdu: “Hayır.” Râvî diyor: “Ben Resûlûllâh sallallahu aleyhi ve âlihi ve sellem’in yanına vardım ve olayı Resûlûllâh sallallahu aleyhi ve âlihi ve sellem’e arz ettim. Resûlûllâh sallallahu aleyhi ve âlihi ve sellem şöyle buyurdu: “Huzeyfe! Benim ilmim, İmam Hüseyin aleyhisselâm’ın ilmidir. İmam Hüseyin aleyhisselâm’ın ilmi ise benim ilmimdir. Biz olacak her şeyi olmadan önce, vücuda gelmeden önce biliriz.”
(Delail-u İmamet, s.183, hds.6; Bihar-ul Envar, c. 44, s.186, hds.14)

Seçenekler
Stil