aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | SEMAVİ DİNLER | DİNLER TARİHİ

Seçenekler Stil
Alt 06-27-2008, 05:31
kerrar76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kerrar76 kerrar76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kerrar76 is on a distinguished road
Standart İncildeki bu bablarda sözü geçen ehlibeyt imamlarımı?

selamün aleyküm canlar:

İncil okurken dikkatimi bu bablar çekti bu konuda bilgisi olanlar bilgisini bizle paylaşırsa memnun olurum.Burada sözü geçen 12 bey sanırım 12 imam olmalıdır

19 Tanrı, "Hayır. Ama karın Sara sana bir oğul doğuracak, adını İshak koyacaksın" dedi, "Onunla ve soyuyla antlaşmamı sonsuza dek sürdüreceğim.

20 İsmail'e gelince, seni işittim. Onu kutsayacak, verimli kılacak, soyunu alabildiğine çoğaltacağım. On iki beyin babası olacak. Soyunu büyük bir ulus yapacağım.

http://incil.info/kitap/Yaratilis/17
Alt 06-30-2008, 12:04
Üye

Bu konu ile ilgilenen kardeşlerimiz varsa bilgilerini paylaşmalarını rica ediyoruz
selametle
Alt 07-12-2008, 08:38
aliyyenveliyullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyyenveliyullah aliyyenveliyullah isimli Üye şuanda  online konumundadır
SİTE TEKNİKERİ

aliyyenveliyullah is on a distinguished road
Arrow

19 Tanrı, "Hayır. Ama karın Sara sana bir oğul doğuracak, adını İshak koyacaksın" dedi, "Onunla ve soyuyla antlaşmamı sonsuza dek sürdüreceğim.
20 İsmail'e gelince, seni işittim. Onu kutsayacak, verimli kılacak, soyunu alabildiğine çoğaltacağım. On iki beyin babası olacak. Soyunu büyük bir ulus yapacağım.
21 Ancak antlaşmamı gelecek yıl bu zaman Sara'nın doğuracağı oğlun İshak'la sürdüreceğim."

GÜZEL BİR KONU ALLAH RAZI OLSUN BU KONU HAKINDA USUL-U KAFİ C. 1 DEDE İMAM AS.. 'A SORULAN SORULARIN CEVABINDA İMAM AS. 4 BÜYÜK KİTAPTA HATTA HZ. İBRAHİMİN MUSHAFINDA DAHİ AHMED ADINDA BİR PEYGAMBER GELECEĞİNİ VE 12 VASİSİ OLDUĞUNU, BUNLARINDA BİZİM PEYGAMBERİMİZ MUHAMMED SAA VE 12 İMAM AS. OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİR.

ALLAH 12 İMAMIN GELECEĞİNİ TÜM KUTSAL KİTAPLARDA BİLDİRMİŞTİR.
YETER Kİ BASİRET GÖZÜMÜZÜ AÇALIM .
ALLAH YERYÜZÜNÜ ASLA HÜCCETSİZ BIRAKMAZ. ALLAH EHL-İ BEYT AS 'IN ŞEFAATİNİ ÜZERİMİZDEN EKSİK ETMESİN.

اَللَّهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَابْدَأْ بِهِ اَوَّلاً ثُمَّ الثَّانِىَ وَالثَّالِثَ والرَّابِعَ اَللَّهُمِّ الْعَنْ يَزيدَ خامِساً وَالْعَنْ عُبَيْدَ اللَّهِ بْنَ زِيادٍ وَابْنَ مَرْجانَةَ وَ عُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَ شِمْراً وَ آلَ اَبى سُفْيانَ وَ آلَ زِيادٍ وَ آلَ مَرْوانَ اِلى يَوْمِ الْقِيمَةِ.

"Allah'ım, sen, (Resul ve Ehl-i Beyt'ine) ilk zulmedeni benim özel lanetime mazhar eyle. Bunun için de, önce birinci, sonra ikinci, sonra üçüncü ve sonra da dördüncüden başla. Sonra da... Yezid'e lanet eyle. Ziyad'ın ve Mercâne'nin oğlu Ubeydullah'a, Sa'd oğlu Ömer'e, Şimr'e, Ebu Süfyan'ın, Ziyâd'ın ve Mervân'ın soyuna kıyamet gününe kadar lanet et."

علی علی علی MEN ALİYYEL MURTAZA' NIN NÖKERİYEM علی علی علی
Alt 07-14-2008, 12:41
Üye

Alıntı:
aliyyenveliyullah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
21 Ancak antlaşmamı gelecek yıl bu zaman Sara'nın doğuracağı oğlun İshak'la sürdüreceğim."

GÜZEL BİR KONU ALLAH RAZI OLSUN BU KONU HAKINDA USUL-U KAFİ C. 1 DEDE İMAM AS.. 'A SORULAN SORULARIN CEVABINDA İMAM AS. 4 BÜYÜK KİTAPTA HATTA HZ. İBRAHİMİN MUSHAFINDA DAHİ AHMED ADINDA BİR PEYGAMBER GELECEĞİNİ VE 12 VASİSİ OLDUĞUNU, BUNLARINDA BİZİM PEYGAMBERİMİZ MUHAMMED SAA VE 12 İMAM AS. OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİR.

ALLAH 12 İMAMIN GELECEĞİNİ TÜM KUTSAL KİTAPLARDA BİLDİRMİŞTİR.
YETER Kİ BASİRET GÖZÜMÜZÜ AÇALIM .
ALLAH YERYÜZÜNÜ ASLA HÜCCETSİZ BIRAKMAZ. ALLAH EHL-İ BEYT AS 'IN ŞEFAATİNİ ÜZERİMİZDEN EKSİK ETMESİN.

değerli aliyyenveliyullah bu konuda bana kaynak ve deliller lazım
elimde usuli kafinin 1.cildi mevcut bana kaç nolu hadisler olduğunu söylerseniz duacınız olurum
Alt 07-14-2008, 03:17
aliyyenveliyullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyyenveliyullah aliyyenveliyullah isimli Üye şuanda  online konumundadır
SİTE TEKNİKERİ

aliyyenveliyullah is on a distinguished road
Arrow

Kerrar76 kardeşim bunula ilgili hatırladığım hadis noları şunlar:

EMİR'ÜL-MÜMİNİN ALİ (AS)'I İŞARET EDEN NASLAR BABI , 3-(761)...
SAHİBUZ-ZAMAN (AS)'IN HAYATI BABI , 3-(1352)...
12 İMAMLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR VE ONLARA İLİŞKİN NASLAR BABI , 5-(1385)...

Bu hadisler uzun olduğu için yazamadım.
Bu hadislerde Sorunuzun cevabı vardır.Yani kutsal Kitaplarda Resulullahıın ve 12 varisinin geleceği hakkında.

ALLAH azze ve celle 'nin KATINDAN İNEN BÜTÜN KİTAPLAR İMAMLARIN YANINDADIR ve DİLLERİNİN FARKLI OLMASINA RAĞMEN BU KİTAPLARI BİLİRLER BABI: 1-(601)...
Bu bölümde ise bütün kutsal kitapların İmamların yanında olduğu yer almaktadır.

1285, ve 1286. meselede ise diğer din adamları kitaplarında Ehl-i Beti görmüş ve dinlerini öğrenmek için Ehl-i Beyt İmam larına başvuruduğundan bahsediyor.

İNŞALLAH VERDİĞİM BU HADİS NOLARI İŞİNİZE YARAR
Alıntı:
kerrar76´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
değerli aliyyenveliyullah bu konuda bana kaynak ve deliller lazım
elimde usuli kafinin 1.cildi mevcut bana kaç nolu hadisler olduğunu söylerseniz duacınız olurum

VALLAH ÇOK MAKBULE GEÇER. EHL-İ BEYT TARAFTARININ DUALARINA MUHTACIZ NEDE OLSA

ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN....

اَللَّهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَابْدَأْ بِهِ اَوَّلاً ثُمَّ الثَّانِىَ وَالثَّالِثَ والرَّابِعَ اَللَّهُمِّ الْعَنْ يَزيدَ خامِساً وَالْعَنْ عُبَيْدَ اللَّهِ بْنَ زِيادٍ وَابْنَ مَرْجانَةَ وَ عُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَ شِمْراً وَ آلَ اَبى سُفْيانَ وَ آلَ زِيادٍ وَ آلَ مَرْوانَ اِلى يَوْمِ الْقِيمَةِ.

"Allah'ım, sen, (Resul ve Ehl-i Beyt'ine) ilk zulmedeni benim özel lanetime mazhar eyle. Bunun için de, önce birinci, sonra ikinci, sonra üçüncü ve sonra da dördüncüden başla. Sonra da... Yezid'e lanet eyle. Ziyad'ın ve Mercâne'nin oğlu Ubeydullah'a, Sa'd oğlu Ömer'e, Şimr'e, Ebu Süfyan'ın, Ziyâd'ın ve Mervân'ın soyuna kıyamet gününe kadar lanet et."

علی علی علی MEN ALİYYEL MURTAZA' NIN NÖKERİYEM علی علی علی

Konu CEMALETTİN YALDIR tarafından (07-15-2008 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.
Alt 07-15-2008, 12:03
Üye

Allah razı olsun değerli kardeşim verdiğiniz numaralara müracat ediyorum

Seçenekler
Stil