aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | HİLAFET | GADİR-İ HUM

Seçenekler Stil
Alt Dün, 01:33
alev güneş alev güneş isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye

alev güneş is an unknown quantity at this point

Süleym bin Kays r.a.’den; Ebu Zerr’e şöyle arzettim;Hz.Resulullah sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem’den Hz.Ali bin Ebu Talib aleyhisselam hakkında duyduğun en ilginç hadisi bana da anlatır mısın?Dedi ki;

Resulullah sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem’in şöyle buyurduğunu duydum;Arşın etrafında doksan bir melek vardır ve onların tesbihi ve ibadeti sadece Hz.Ali aleyhisselam’a itaat,düşmanlarından beraat ve O’nun şiileri için Allah’tan mağfiret istemektir.

Dedim ki; Allah’ın merhameti senin üzerine olsun.Başka ne duydun?

Dedi ki; Şöyle buyurduğunu duydum;Allah;Cebrail,Mikail ve İsrafil’e şu görevi verdi;Ali bin Ebu Talib’e itaat,düşmanlarından beraat,şiileri için mağfiret talep etmek. Dedim ki;Allah’ın merhameti senin üzerine olsun . Başka ne duydun?Dedi ki; Resulullah sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem’in şöyle buyurduğunu duydum; Allah içinde nebi ve resul bulunan bütün ümmetlere Hz.Ali’yi örnek gösterirdi ve Allah katında en üstün olanları Hz.Ali aleyhisselam’ı en iyi tanıyanlarıydı.. Dedim ki;Allah’ın merhameti senin üzerine olsun . Başka ne duydun?Dedi ki;

Resulullah sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem’in şöyle buyurduğunu duydum; Eğer ben ve Ali olmasaydık,Allah tanınmazdı.Eğer ben ve Ali olmasaydık Allah’a ibadet edilmezdi.Eğer ben ve Ali olmasaydık ne sevap ne de günah belli olmazdı.Hiçbir perde ve hicap Allah ile Ali arasına giremez.Allah ile halk arasındaki hicap ve örtü Ali’dir.
Bihar ul Envar c 40 sf 95 ve 96.

Seçenekler
Stil