aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | AHLAK İRFAN VE DUA | DUA VE ZİKİR

Seçenekler Stil
Alt 04-02-2018, 06:28
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Standart Lanet Duası

Lanet Duası

Ehli Beyt aleyhisselam Düşmanlarını Her Dilde Yâd Etmek İyidir. Ancak Bu İfadelerin Kullanılması Daha Uygun Olabilir.

Latince Okunuşu;

بِسْـمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم.

Allahummel’an gatalete Emîrel Mû’minin aleyhisselam ve gateletel Heseni aleyhisselam vel Huseyni aleyhimusselam ve gatelete Ehli Beyti aleyhisselam nebiyyeke. Alahummel’an e’adâe Ali Muhammedin sallallahu aleyhi ve alih ve gatelehum ve zidhum azâben fevgal’azâbi ve hevânen fevga hevânin ve zule fevga zulle ve cizyen fevga cizyin. Alahumme dua’ehum ilenn’ar da’an ve ersikum fî al’im azâbike reksan vâhşurhum ve eynân ehum ilâ cehenneme zumeran.

Türkçe Anlamı;

Rahman ve Rahîm olan Allah adıyla

Allah’ım! Emirel Muminin aleyhisselamın katilerine, Hasan ve Huseyn aleyhisselamların katilerine ve peygamberinin Ehli Beytinin katillerine lanet et. Allah’ım! Al-i Muhammedin katillerine ve onları öldürenlere lanet et; onların azap üzerine azaplarını, alçaklık üzerine alçaklıklarını, zillet üzerine zilletlerini ve rezilik üzerine rezilliklerini artır. Allah’ım! Onları zor bir şekilde cehennem ateşine götür ve onları elim azabına düşür; onları ve izleyicilerini grup grup cehenneme doğru haşreyle.

ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alt 04-03-2018, 10:45
Bedir Aslanı Bedir Aslanı isimli Üye şuanda  online konumundadır
Uzman Üye

Bedir Aslanı is an unknown quantity at this point

Cabir-i Ensari şöyle diyor:Allah’ın Resulüne arz ettim ki:“Ali bin Ebi Talib’in şânı hakkında ne buyuruyorsun?”Resulullah (s.a.a) buyurdular ki:“O benim canımdır.”Arz ettim ki:“Hasan ve Hüseyin’in şanı hakkında ne buyuruyorsun?”Buyurdular ki:“O ikisi benim ruhumdurlar ve onların anneleri Fatıma benim kızımdır. Kim onu incitirse,beni incitmiştir;kim onu hoşnut ederse,beni hoşnut etmiştir. Allah şahit olsun ki,ben onlarla savaşanlarla savaş halindeyim,onlarla sulh edenlerle sulh içerisindeyim. Ey Cabir! Dua edip de kabul olmasını istiyorsan,onların ismiyle Allah’ı çağır. Zira o isimler Allah katında en sevimli isimlerdir.”

Kaynak: Bihar-ul Envar, cilt. 3
Alt 04-03-2018, 12:08
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough

Kur'an

Gerçekten de Allah'ı ve Peygamberini incitenlere Allah, dünyâda da lânet etmiştir, âhirette de ve onlara, horlayıcı, aşağılatıcı bir azap hazırlamıştır.
AHZAB Suresi 57. ayet

Hadis

Allah Rasulu Hz.Muhammed (salallahu aleyhi ve alihi vessellem) buyurdu:

من تأثّم أن یلعن من لعنه الله فعلیه لعنة الله.

Bir Kimse Allahın lanet etdiyi birine lanet etmeyi günah bilse, Allahın laneti onun üzerine olur.
Kaynaklar:
رجال الكشی، صفحه ۴۳۹، حدیث ۱۰۱۲
Rical-ul Keşşi , sah.439 , hadis 1012

Allah Rasulunun (s.a.a) Hz.Fatimetez Zehranın (s.a) Katilini lanetlemesi!!!

Allamə Karacki "Kenzul Fevaid" kitabında, Allame Meclisi "Biharul Envar" kitabında, Allame Behrani de "Evalimul Ulum" kitabında bu rivayeti naql edipler:

عن أبی الحسن محمّد بن أحمد بن شاذان، عن أبیه، عن محمّد بن الحسن بن الولید، عن الصفّار، عن محمّد ابن زیاد، عن المفضّل بن عمر، عن یونس بن یعقوب، عن أبی عبد اللّه علیه السّلام، قال‏: یَا یُونُسُ قَالَ جَدِّی رَسُولُ اللَّهِ ص مَلْعُونٌ مَلْعُونٌ‏ مَنْ‏ یَظْلِمُ‏ بَعْدِی فَاطِمَةَ ابْنَتِی وَ یَغْصِبُهَا حَقَّهَا وَ یَقْتُلُهَا

İmam Cafer Sadiq (a.s) buyurdu: Ey Yunus! Ceddim Rasul Allah(s.a.a) buyurdu: Benden sonra kızım Fatimeye(s.a) zülüm eden, onun haqqını qasb eden ve onu öldüren mel'undur, mel'undur.

Kaynak:⬇️⬇️⬇️ منابع

📚 کنزالفوائد.ج1 ص150.ط دار الاضواء
بحارالانوار.ج76 ص355.ط دار احیاء التراث العربی
عوالم العلوم.ج11 ص708.ط موسسة الامام المهدی علیه السلام

Kenzul Fevaid, c. 1, sah.150, tab'u Darul-Adva

Biharul Envar, c. 76, sah.355, tab'u Daru İhyaul Turath El-Arabi

Evalimul Ulum, c. 11, sah. 708, tab'u Muessesetul İmamil Mehdi(a.s)

İmam Cafer Sadiq (a.s)-a arz etdiler ki: “Bir şahıs sizi sevir, lakin buna rağmen sizin düşmanlarınızdan beraat etmir, onlardan uzaqlaşmır ve hatta onları da sevir.”
O An İmam (a.s) şöyle buyurdu:
هیهات کذب من ادعی محبتنا و لم یتبرء من عدونا؛
“Heyhat! Düşmanlarımıza qarşı tebarra etmeden (onlardan uzaqlaşmadan) bizi sevdiyini iddia eden bir kimse yalan demişdir.”

بحارالانوار: ج 27، ص 58، ح 19 – “Biharul-Envar”, c.27, s.58

ﻋَﻦْ ﺃَﺑِﻲ ﺟَﻌْﻔَﺮٍ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴّﻼﻡ ﻗَﺎﻝَ : ﺃَﻛْﺒَﺮُ ﺍﻟْﻜَﺒَﺎﺋِﺮِ ﺻَﺎﺣِﺐُ ﺍﻟْﻘَﻮْﻝِ ﺍﻟَّﺬِﻱ ﻳَﻘُﻮﻝُ : ﺃَﻧَﺎ ﺃَﺑْﺮَﺃُ ﻣِﻤَّﻦْ ﻳَﺒْﺮَﺃُ ﻣِﻦْ ﺃَﺑِﻲ
ﺑَﻜْﺮٍ ﻭَ ﻋُﻤَﺮ .
( ﻣﺴﺘﺪﺭﻙ ﺍﻟﻮﺳﺎﺋﻞ ، ﺝ ،11 ﺹ 358 ﻧﻘﻼً ﻋﻦ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﻟﻐﺎﯾﺎﺕ )

Ebu Cafer (as) buyurdu: "Büyüklerin büyüyü, bu sözün sahibidir, hansıki der: "Ben, Birinci ve İkinciden beraət etmeyen (onlardan uzaq durmuyan və lanet göndermeyen) kimselerden uzağım!"
(Mustedrekul-Vesail, cild 11/sahife 358. El-Ğayat kitabından naql edilmişdir).

وقال الصادق عليه السلام: صديق عدو علي عليه السلام عدو علي عليه السلام

İmam Cafer Sadiq ( as ) buyurur:
"İmam Ali (a.s)-ın düşmanının dostu, öyle İmam Ali (as)-ın düşmanıdır."
"El-İhtisas" s. 252.
"Biharul-Envar" c 16 , sah 53

DİNE GÖRE SEVGİ VE NEFRETİN ÖNEMİ
عن إسحاق بن عمار، عن أبي عبد الله (ع) قال: كل من لم يحب على الدين ولم يبغض على الدين فلا دين له.
İshaq ibn Ammar imam Cafer Sadiqin (as) şöyle dediyini naql edir: "Dine göre sevmeyen ve dine göre nefret etmeyen kimsenin dini yoktur."
(Şeyh Kuleyni (r.a), "El-Kafi" cild 2, sah 127, hadis 16)

İmam Muhammed Baqir (as) buyurur: " Bize edilmiş zülümü, eziyetleri ve başımıza getirilen müsibetleri bilip, onlara göre rahatsız olmayan, bigane kalan şahıs bütün bu işleri yapan şahısla şerik olmuş Gibidir".
(Şeyh Saduq; hadis 811.)

YALANCI EHLİ-BEYT (as) SEVERLERİ TANIMANIN YOLU
اﻹمام الصادق (ع) - لمن قال له: إن فلانا يواليكم إلا أنه يضعف عن البراءة من عدوكم - هيهات، كذب من ادعى محبتنا ولم يتبرأ من عدونا.
İmam Cafer Sadiq (as) ashabından biri İmam (as) dedi ki: "Filankes sizi sevse de, düşmanlarınıza nefretde zayıftırlar" -

İmam Cafer Sadık (as) şöyle buyurdu: "Heyhat! Düşmanlarımızdan Yüz Çevirmeyip, bize muhebbet beslediyini iddia edan yalan Konuşuyor."
(Şeyh Muhemmed ibn İdris Hillli (r.a), "Mustetrefatus-serair", sahife 148, hadis 2)

ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alt 07-30-2018, 03:36
Ali İrfani Ali İrfani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Süper Üye

Ali İrfani is an unknown quantity at this point

Şeyh Ebul Hasan Merendi, Muhammed bin Hasan el Hurr el Amuli’nin (Vesail’uş Şia’nın sahibi) el yazısından şöyle naklediyor:
“Emir'ul Müminin (a.s) Kâbe'yi tavaf ederken Kâbe'nin örtüsüne tutunmuş Muhammed'e ve Al-i Muhammed'e salavat getiren bir adamı gördü ve adama selam verdi. İmam (a.s) ikinci kez onun yanından geçerken ona selam vermedi. Adam, İmam'a: ”Ey Emir'ul Müminin neden bu kez bana selam vermedin?” diye sordu.
İmam (a.s) şöyle buyurdu: “Lanet ediyordun diye seni bundan alıkoymaktan korktum. Çünkü lanet, selamdan, selamın cevabından ve Muhammed ve Al-i Muhammed'e salavat getirmekten daha üstündür.”2

Diğer bir rivayette şöyle gelmiştir:
“Terzi olan biri İmam Sadık’a (a.s) iki tane gömlek getirdi ve şöyle dedi: “Ben bu gömleklerden birini dikerken, Muhammed ve Al-i Muhammed Salavat getiriyordum. Diğerini dikerken, Muhammed ve Al-i Muhammed'in düşmanlarına lanet ediyordum. Şimdi siz bu gömleklerden hangisini tercih edersiniz?”
İmam Sadık (a.s) terzinin dikerken Ehlibeyt’in (a.s) düşmanlarına lanet okuduğu gömleği seçti ve şöyle buyurdu: “Ben bu gömleği daha çok seviyorum.”3
Kaynaklar:
1- El İhticac, cilt 2, sayfa 292
2-Mecmaun’ Nureyn ve Multegal Bahreyn, sayfa 208
3- İmaret’ul Velaye, sayfa 51; Vufur’ul Eser, sayfa 91; Taaligetu Şifa’us Sudur, cilt 2, sayfa 48,
Alt 02-10-2019, 04:59
aliyenveliyullah aşkı aliyenveliyullah aşkı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yönetici

aliyenveliyullah aşkı is an unknown quantity at this point

Emir-el Mü`minin İmam Ali (aleyhisselam) buyurur: "Ali-Muhammedin (aleyhisselam) düşmanlarına,- lanet demek, Muhammed ve Ali-Muhammede (aleyhisselam) salavat göndermekden daha üstündür!"
Kaynak:
Mecmeun-Nureyn ve Multegel-Bahreyn, sayfa. 243.
Alt 03-01-2019, 03:13
canpolat canpolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Süper Üye

canpolat is an unknown quantity at this point
Standart Allah'ın lanet ettiğine ben de lanet ederim:

Allah'ın lanet ettiğine ben de lanet ederim:

Allah, münâfık erkeklere, münâfık kadınlara ve kâfirlere, içinde ebediyen kalıcı oldukları Cehennem ateşini va‘d etti.O, onlara yeter! Allah ise onlara LA'NET etti! Ve onlar için dâimî bir azab vardır.

Tevbe Süresi Ayet 68.

Seçenekler
Stil