aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | GALERİ | RESİM VE ANİMASYON

Seçenekler Stil
Alt 01-24-2009, 11:20
Memet Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Memet Öğüt Memet Öğüt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Memet Öğüt is an unknown quantity at this point

Herkese Selamlar: Allah bizimkilerle beraber siz okuyucularında ölenlerini rahmet etsin. Ben de kerimin oğluyum babamın her yıl verdiği İmam Huseyin Ehsanını Rahmetli olduktan sonra ben ölene kadar vereceğim çocuklarıma vasiyetim var İnşallah onlar da her yıl İmam ehsanı verecekler...
Ehl-i Sünnet gelsin bizden Ehl-i Beyt Sevgisi öğrensin , bizden örnek Alsınlar. Mahallemizin adını zaten değiştirdik Ehl-i Beyt Mahallesi. Selam İmam Huseyine. Lanet Yezide ve Zamanın yezidlerine

Tüm Gurbetdekilere Sevgiler Selamlar.
Alt 01-24-2009, 11:35
MURTAZA AKSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
MURTAZA AKSU MURTAZA AKSU isimli Üye şimdilik offline konumundadır
yasaklı

MURTAZA AKSU is on a distinguished road

Sayın ve Muhterem Büyüğümüz Kerim Öğüt Abi! Bizler Zülfikarlı olarak her yıl Aşura gününe yakın sizin ailenizin İmam Ehsanı diye verdiği yemeğe katılır o yemekten yeriz. Ben merak ettiğimde bu konuyla ilgili yüzeysel anlatımlarla karşılaşırdım. ama şimdi konunun detayını öğrendiğim için çok mutluyum. Sizler ne kadar Sünni ve Kürt olsanızda Kuran'ı Kerim ve uğruna Yemek verdiğiniz İmam Huseyn a.s ırkçılığı, ayrımcılığı, düşmanlığı yok saymıştır. Bizler şüphesiz kardeşiz. Bu kardeşliğe hem sünnilik açısından hem kürtlük ve azerilik açısından sizin aileniz büyük bir örnektir. İslam Tarihinde özellikle Şii tarihinde sizin ailenizin, babanızın örneğine benzer bir çok örnek vardır.

Gönül ister ki sizin gibi Samimi Müslümanlar Sevgi ile beraber Sevgi duydukları insanları Allah Resulünün emri doğrultusunda takip etseler ve onların emirleri doğrultusunda hareket etseler.

Şüphesiz allah Resulü buyurdu ki: size İki ağır Emanet bırakıyorum. Biri Kuran diğeri Ehl-i Beyt...

Yine buyurdu ki: Hüseyin insanlar arasında bir Hidayet Meşalesidir...

Siz ve Ailenizi her yıl verdiğiniz o yemekten ve sözünüzde durmanızdan, Zülfikar köyünde ki birlik ve beraberliğe olan katkılarınızdan dolayı kutluyorum.

Allah razı olsun siz ve ailenizden.
Alt 01-24-2009, 11:50
MKAZIMOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
MKAZIMOGLU MKAZIMOGLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onursal Üye

MKAZIMOGLU is an unknown quantity at this point
Arrow Allahu Ekber Adina Kurban Ya Huseyin

Kerim Amcanin Basindan Boyle Bir Olay Gectiyini Yeni Ogrendim Allah Kerim Amcayi Rehmet Etsin Bu Vesileile Yusup Ve Bede Kirveye Deallah Tan Rahmet Dilerim Tum Koylulerimize Cani Gonulden Salamlar
Alt 01-24-2009, 06:48
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough

H.Muzaffer Türkoğlu Ankarada. Gazenfer Türkoğlu Almanyda.

ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alt 01-25-2009, 09:57
Enver türkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Enver türkoğlu Enver türkoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Enver türkoğlu is on a distinguished road
Standart saygıdeğer köylülerim

Bugün siteyi açtığımda sevgili kardeşim cemaleettine birkez daha teşekür etmeyi kendime borç bildim çünkü unutulmaya yüztutmuş insanlarımızı bizlere hatırlatıyor sevgili hüseyin ve memet kardeşler allah babanızı rahmet etsin sizler yıllardır köyümüzdesiniz biz siziden babanızdan çok razıyız allah sizden razı olsun hüseyin abi saygılarımla.

Konu Enver türkoğlu tarafından (01-25-2009 Saat 10:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-25-2009, 10:28
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

Cemalettin

Kerim Kaplan:
Rahmetli Kerim eminin oğlu metin İneklerini Nağıra katmış ama akşam inek eve gelmemiş anası Dilber demiş oğlum babana haber ver, kerim emi de dükkandaymış .
Rahmetli Kerim emi dükkanda otururken oğlu metin girmiş dükkana,
Metin- baba inek nağırdan gelmedi .
kerim emi- Balası evde değilmi oğlum ?..
metin- balası evde baba
Kerim emi- Tamam oğlum ineyin balası evdeyse nerde olsa kendisi gelir canını sıkma...aramana gerek yok...balası evde inek balasını özleyip tıpış tıpış gelir
İnek gidiş o gidiş hele gelir...

Konu CEMALETTİN YALDIR tarafından (01-25-2009 Saat 07:34 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-25-2009, 11:18
yalaza nurettin yalaza nurettin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
yasaklı

yalaza nurettin is an unknown quantity at this point
Standart emi oglu gözümsen

metin emi oglu gözümsen tam bir cifci gibi durmussun merak ettigim bir sey var paziyi senmi cikarisan yoksa at mi menim bildigim metin bu isi yapmaz zeyra siz cikarin men delirem agsam oldu vallah emi oglu sen o paziyi cikarirsansa gözümsen metin is yüzünden iyne vurmayi ögrenip doktorun yaninda calisti iye vurmak kadar zor sey yok metin emi oglum is icin zoru basardi camallettin seninde allah ölenlerini rahmet etsin bizlere bu mucizevi tarihi eserleri yasattigin icin allah razi olsun
Alt 01-26-2009, 07:24
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

Huseyin Ballı Hollanda'da. Hüsnu Ballı Almanya'da Rahmetli Kelba kerimin oğulları (kelba keroş)

Alt 01-26-2009, 10:01
MURTAZA AKSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
MURTAZA AKSU MURTAZA AKSU isimli Üye şimdilik offline konumundadır
yasaklı

MURTAZA AKSU is on a distinguished road

Allah'ın Selamı, Rahmeti, Bereket ve Mağfireti Öncelikle Forumda emeği geçen Saygı Değer Büyüğümüz Camalettin abiye ve forumu ziyaret edenlerin üzerine olsun

Köyümüzden Camalettin abinin hazırladığı bu forum sayesinde, bilmediklerimizi öğrendik, unuttuklarımızı hatırladık, eski, yeni ve Gurbetçi tüm köylülerimizi dilimizle yad ettik, konuştuk, sohbet ettik ve yeri geldi güldük. Allah sitede emeği geçenlerin Ailesinden razı olsun. Bu forumdaki resimleri gördükten sonra, yazılanları okuduktan sonra anlamış bulunmaktayız ki bizim köyün nüfusu gerçekten de baya fazlaymış. Fakat zamanla gerek ekonomik, gerek ailevi ve gerekse boş nedenlerden dolayı bir çok köylümüz uzak diyarlara göç etmiş. Fakat buna rağmen her gün yeni bir gurbetçi köylümüz siteden haberdar oluyor, resimlere bakıyor belki de göz yaşı döküyor. Şu bir gerçek ki hiç bir gurbetçi zülfikarlı, Zülfikar köyünü unutmadı, kimisi koyun, inek otlattığı günleri özlüyor, kimisi okul günlerini, kimisi köydeki arkadaşı ile kavga ettiği günleri özlüyor. Kimisi de Köyün muazzam Yeşilliğini, Çaylağını, Ehmedin Köprüsünü, Kentini, Okulun hayatını, Üseyin beyin hayatını, Hacı Hesenin Tükanının önünü ve daha sayamadığım bir çok köşesini özlüyor. Ve ben inanıyorum ki yine Camalettin abinin bu siteye bıraktığı bir çok resimden dolayı belkide bir çok gurbetçi Yazın soluğu Köyümüzde alacaktır.
Alt 01-26-2009, 02:54
BETÜL ZEHRA BETÜL ZEHRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Uzman Üye

BETÜL ZEHRA is on a distinguished road

Amcam oruç Yaldır: Zülfikar'dan İstanbula Selamlar...
Alt 01-26-2009, 06:07
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

Ayaktaki Fahrettin , Oturan Celil, Arkadaki Vural Kancar Turgutluda.

Veli Çimen, İslam Bahşi (Zülfikarın Gül eniştesi), Fahrettin Yaldır. Oturan Rahmetli Aydın Kancar Zülfikarın nazlı Elektirikçisiydi..

www.aliyyenveliyullah.com
Ehl-i Beyt Aşıklarının Buluşma Noktası...

Konu azeri76 tarafından (04-19-2013 Saat 09:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-26-2009, 07:54
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

Huseyin Makas. Ekber Yaldır İstanbul'da İcra Müdürü. Fahrettin Yaldır.

Fahrettin yaldır, Kenan Taşdemir Ankara'da ve arkada gülen Davut Aslan

Alt 01-26-2009, 09:35
çaylaklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çaylaklı çaylaklı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

çaylaklı is an unknown quantity at this point
Talking Kemalın miknatıs forması

Öncelikle Benim yasağımı kaldırdığı için Cemalettin Abiye teşekkür ederim. yasağımı kaldırmasaydı inanın bağrım çatlardı.
iyi ki çaylaktan bir kişinin resmini koydunuz kenanı kenan torpillimi? ama hep kentilerin resmini koyursunuz ya beni yasaklamayın ben le Nurettin yalaza her koyulan resime yorum yazalım. biz yorumcuyuz ama bizi amandı foruma yasaklamayın. resimleri de koymadan bize haber verin günde bir tane koyun. mesale kenana ben yazzık ne yorum yazım kenanın kendi kendini yorumlamış.
Kenan deyir di kemal abimin askerde bir forması vardı topu uzaktan forma miknatis gibi çekirdi . gerisini nurettin sen tamamla eksik yazma canım.
Alt 01-27-2009, 06:03
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

Fahrettin, Ufuk Kemal Ufuk Almanyada ve Çocuk Tolga Ufuk H. Selahattinin oğulları. Baycan Aray Almanyada H.Fahriye Ablanın Oğlu. Allah ömürlerini uzun etsin.

Fahrettin ve Kirvem Ali Ünlü Almanyada.Uzanan Aydın Kancar Rahmetli

www.aliyyenveliyullah.com
Ehl-i Beyt Aşıklarının Buluşma Noktası

Konu CEMALETTİN YALDIR tarafından (01-28-2009 Saat 05:58 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-27-2009, 08:03
huseyin öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
huseyin öğüt huseyin öğüt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

huseyin öğüt is an unknown quantity at this point
Standart Rahmetli Azizin Serüvenleri...

Rahmetli Aziz Kancar köyde en samimi olduğum kişilerden biriydi bir gün ığdırdayken Rahmetli Oruç Türkoğlunun dükkanının önünden geçerken Rahmetli Recep Aray beni çağırdı Dediki Rahmetli Azizle senin aran iyi ona ancak bu mektubu sen verirsin .
ben ne mektubu dedim. Recep Ankaradan Rahmetli Oruç Türkoğluna bir bayram tebriyi gelmiş biz mektuba Daktiloyla Başbakan demirel adına şöyle yazdık. Sn: Aziz Kancar Bayramını kutlar Gözlerinden öperim mektubumu Köy muhtarına göster ve hemen Köy muhtarlığın mührünü al ve acele Ankaraya gel Selamlar.
Başbakan S.Demirel.
Ben yok falan dedimse el çekmediler.Geldim köye kahvede Aziz emiye mektubu verdim eziz emi kahvede mektubu birine okuttu hemen kalktı ayağa Kahvedekiler Ay Aziz emi hara gedirsen Aziz emi onlara dönerek Men basbakannan muhatabam menim isim yoğdu qorma goduğnan milleti fırçaladı çıktı. doğru oruç türkoğlunun kapısına dayandı.

Aziz-Oruç muhtarlık möhrünü hemen meye ver .
Orucun hiç bir şeyden haberi yok

Oruç- Ay Aziz ne möhrü. Aziz -bak Başbkan Demirelden bana mektup gelmiş muhtarlık mührünü bana hemen teslim edeceksin yarında Ankaraya gedirem .
Rahmetli Oruç anlamış yine köyün fırıdakları Azizi işletmiş ,Aziz hele bir otur çay iç tabbi başbakandan gelipse veririm .Aziz hemen eve gider danayı satmağa kalkışır .
Rahmetli H. Eyup ay Eziz niye satırsan danayı

Aziz- Ankaraya gedirem yarın para lazım para...
Eyup- Ay oğul seni kandırıplar ne ankarası .
neyse H.Eyup ve bir kaç kişi toplanıp Aziz Rahmetliyi ikna edipler Aziz Vaz Geçip.
Sıra bende Korkumdan En samimi adamım Azizin gözüne gözükmürem çünkü çift Silah taşırdı beni delik deşik ederdi.Iğdıra gittiğim zaman bile köy dışından gedirem .Aradan 44 gün geçti Rahmetli Azizle bensiz düyünlerde bey başı yapmazlardı mecbur bir araya geldik. Ey husso Köyde en sevdiyim sendin Güvendiğim dağlara karlar yağdı Arkadasım olmasaydın seni delik desik ederdim.

Seçenekler
Stil