aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | BOYKOT | İSLAM DÜŞMANI ÜLKELERİN MALLARINI BOYKOT

Seçenekler Stil
Alt 09-04-2008, 10:26
VELAYET VELAYET isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yönetici

VELAYET is on a distinguished road
Standart Baykot Hakkında Alimlerin Görüşleri...

Ayetullah Seyyid Ali SİSTANİ

"İslam ve müslümanlarla savaş durumunda olan ülkelerin mallarının satın alınması; gelirlerinin bir kısmını İsrail'e gönderen mağazalardan alışveriş yapılması, bir müslüman için caiz değildir!"

Fetva no 249: "İslam ve müslümanlarla savaş halinde olan ülkelerin, mesela İsrail, mallarını satın almak bir müslüman için caiz değildir."

Fetva no 265: Soru: Gelirlerinin bir kısmını İsrail'i desteklemek için ayıran marketlerden alış veriş yapmak caiz midir? Cevap: Biz bunu caiz bilmiyoruz

Ayatullah Seyyid Muhammed Hüseyin FAZLALLAH

Müslümanları politik, ekonomik ve askeri hatalardan ve zulümden korumak için yapabileceğimiz en temel hareket, düşmanı destekleyen ve genişlemesini ve güçlenmesini destekleyen herkesi boykot etmektir. Özellikle de Amerika Birleşik Devletleri’ni ki bu ülke Müslümanların en büyük düşmanıdır. Mümkün olduğu her zaman Amerikan mallarını boykot etmeliyiz ve bütün İsrail ürünlerini boykot etmelisiniz ve buna İsrail şirketlerine maddi açıdan yardım eden diğer şirketler de dahildir.

Prof. Yusuf el KARDAVİ

Eğer insanlar din adına yardım isterlerse onlara yardım etmemiz gerekir. Bu desteğin vasıtası düşmanın mallarına uygulanacak tam bir boykottur. Mallarının alınmasında kullanılan her lira, kuruş vs. Sonunda Filistin’deki kardeşlerimiz ve çocuklarımızın kalplerine sıkılan bir kurşuna dönüşmektedir. Bu nedenle, mallarını satın almayarak onlara yardım etmemek bir yükümlülüktür (İslam düşmanlarına). Onların mallarını satın almak zorbalığa, zulüme ve şiddete destek olmak demektir. Onlardan mal satın almak onları güçlendirir; bizim görevimiz onları mümkün olduğunca zayıf düşürmektir. Bizim yükümlülüğümüz Kutsal Topraklardaki direnen kardeşlerimizi mümkün olduğunca güçlendirmektir. Eğer kardeşlerimizi güçlendiremiyorsak, düşmanı zayıflatmak gibi bir görevimiz var demektir. Eğer onları güçsüz düşürmenin tek yolu boykot ise, onları boykot etmemiz gerekmektedir.
Alt 02-01-2009, 10:32
iranlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
iranlı iranlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

iranlı is an unknown quantity at this point
Standart allah razı olsun sızlerden

şunuda belirtmek isterim rehberimiz yani ali hameney fetvasında israil ürünlerini haram etmistir.dolayısıyla kullanılması haramdır
Alt 10-31-2009, 08:35
Divane-i ABBAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Divane-i ABBAS Divane-i ABBAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Divane-i ABBAS is an unknown quantity at this point

Değerli Alimlerimizin yorum ve görüşlerini bizlere aktaran kardeşime çok teşekkür ediyorum..
Allah razı olsun..
Alt 06-01-2010, 12:08
ersan7676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ersan7676 ersan7676 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ersan7676 is on a distinguished road

Allah razı olsun.

Seçenekler
Stil