aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | AHLAK İRFAN VE DUA | DUA VE ZİKİR

Cevapla
 
Seçenekler Stil
  #1  
Alt 02-16-2009, 07:11
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 3.326
CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Standart La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyul Azim...HZ. PEYGAMBER ( S.A.S ), HZ. ALİ AS EFENDİMİZE ŞÖYLE BUYURMUŞLAR:
-YA ALİ!! HER NE ZAMAN BİR DARLIĞA VE SIKINTIYA DÜŞERSEN, BİR BELA VE MÜSİBETE DEĞERSEN ŞÖYLE DUA ET.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

VELA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL'ALİYYİL'AZİYM.


YA ALİ! BÖYLE DUA EDERSEN VE SIKINTILI ANLARINDA BU DUAYI OKUMAYA DEVAM EDERSEN, CENABI ALLAH, BU DUANIN HÜRMETİNE DÜŞMÜŞ OLDUGUN BELA VE MUSİBETLERİN, BUNALIM VE STRESLERİN HER TÜRLÜSÜNÜ SENİN ÜZERİNDEN DEF EDER, BUNLARDAN SENİ KURTARIR. BUYURMUŞTUR

MANASI= RAHMAN ( ESİRGEYEN ) RAHİM ( BAĞIŞLAYAN ) ALLAH'IN ADIYLA. ÇOK YÜCE VE ÇOK BÜYÜK ALLAH'IN HİMAYESİNE SIĞINMAKTAN VE O'NUN YÜCE KUDRETİNDEN YARDIM DİLEMEKTEN BAŞKA BŞR AMACIM YOKTUR.O'NA DAYANDIM, O'NA GÜVENDİM. DEMEKTİR.

LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL'AZİYM '' İN SEVABI

'' LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL'AZİYM ''

'' RASULULLAH SAS BUYURDU BU DUA (99) DERDE DEVADIR,BU DERTLERİN EN KÜÇÜĞÜ KALPTEKİ SIKINTIYI GİDERİR'' BUYURMUŞTUR.
YİNE HADİSİ ŞERİFTE BUYRULMUŞTUR Kİ
'' KİM ALLAHIN NİMETLERİ ÇOKTUR VE O NİMETLERİN DEVAMLI KALMASINI İSTİYORSA ÇOK ÇOK
. LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYUL AZİM DUASINI OKUMAYA DEVAM ETSİN.
EVET, ÜZÜLDÜĞÜMÜZDE SIKILDIĞIMIZDA BU DUAYI OKUYORUZ. ÇÜNKÜ FAZİLETİ SEVABI YÜCE PEYGAMBERİMİZ TARAFINDAN HABER VERİLMİŞTİR.
DEMEK OLUYOR Kİ, BİR SIKINTIYA, BİR BUNALIMA, BİR STRESE DÜŞTÜĞÜMÜZDE BOL BOL:
LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİYM. DEMELİYİZ.
EY DOST! BU DUALAR, PARA İSTEMEZ, PUL İSTEMEZ. BİR KAÇ DAKİKALIK BİR ZAMANDA OTURDUĞUN YERDE, YATTIĞIN YERDE AYAKTA HER NE HALDE OLURSAN OL, BU DUAYA DEVAM ETMEK VE DERTLERDEN SIKINTILARDAN KURTULMAK NE GÜZEL DEĞİL Mİ?
BUNLAR MANEVİ DEVALARDIR. BU MANEVİ DEVALARIN TEDAVİ ETTİĞİ DERTLERDE MANEVİDPR. ÖRNEĞİN GÖNÜL SIKINTISINI HİÇBİR MADDİ İLAÇ GİDEREMEZ, AMA BU DUALAR GİDEREBİLİR. İŞTE BUNLARI DÜŞÜNMEK, BU NİMETLERİN DEĞERİNİ BİLMEK AKILLLI KİMSELERİN YAPACAĞI İŞLERDENDİRVELA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL'ALİYYİL'AZİYM.

www.aliyyenveliyullah.com
Ehl-i Beyt Aşıklarının Buluşma Noktası
__________________


ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 02-16-2009, 07:22
یا علی مدد یا علی مدد isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye
 
Üyelik tarihi: Feb 2009
Mesajlar: 57
یا علی مدد is an unknown quantity at this point
Standart

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyul Azim
Allah razı olsun kardeş
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 12-10-2015, 02:04
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 3.326
CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough
Standart Belayı, Qammı Def Eden. Ölümü Geciktiren ve Yoksulluğu Gideren Dualar

1- Belanın ve qam-kederin def olması. İmam Sadiq (as) buyurur: “Her kim gün boyu yüz defa لا حول و لا قوة الا بالله ("La havle ve la quvvete illa billah") derse, Allah 70 belayı insandan uzaq eder. Onların en azı - qam-kederdir.

2. Ölüm zamanını geciktiren. İmam Sadiq (as) buyurur: “O kimse ki, لا حول و لا قوة الا بالله("La havle ve la quvvete illa billah") 1000 defa der, Allah Teala Hacc evini ruzisi (Kismet) karar verir ve eğer ölümü yakın olarsa, Allah onu Geciktirir ki, haccını etsin”.

3. İmam Hüseynin (as) kesilmiş mübarek başının zikri. Demeşqde Rivayet edilmiştir, İmamın (as) kesilmiş mübarek başı Şu Zikri Okurmuş: “لا حول و لا قوة الا بالله
("La havle ve la quvvete illa billah")

4. Behiştden bir hazine. Hezreti Peygamber (sas) buyurur: “ لا حول و لا قوة الا بالله" ("La havle ve la quvvete illa billah") zikrini çok deyin ki, behişt hazinesindendir”.

5. 70 belayı uzak edər. Hadisi naql eden yazır ki, İmam Sadiqdan (as) duydum ki, buyurub: “O kimse ki, der: لا حول و لا قوة الا بالله ("La havle ve la quvvete illa billah") , Allah-Teala ona hatır 70 defa belayı ondan uzaq edər ki, onların en küçüyü boğulmakdır”.

6. Ağrıyı def eder. Hazret Peygamber (sas) buyurur: “لا حول و لا قوة الا بالله" ("La havle ve la quvvete illa billah") - behişt hazinesindendir ki, 99 derde şifa verir”.

7. 72 çeşit derde şifadır. Hazreti Peygamber (sas) buyurur: “O kimse ki, çok nimet bulur, “Elhemdulillahi Rabbil-Alemin” zikrini çok desin. O kimse ki, yoksulluk çekmez,
لا حول و لا قوة الا بالله” ("La havle ve la quvvete illa billah") zikrini çoklu desin ki, o, behişt (Cennet) hazinesidir. 72 çeşit belanın şifasıdır”.

8. Nə zaman qamlı olsan. İmam Sadiqden (as) naql edilir ki, buyurub: “Ey Süfyan! Na zaman Allah sizlerden birine nimet verdiğinde, Allah Tealaya şükür et. De: “Elhemdulillah”. Ne zaman isteğin gecikse, tövbe et. De: “Esteğfirullah”. Ne zaman qamlı olsan, de: “لا حول و لا قوة الا بالله“ ("La havle ve la quvvete illa billah")

9. Belayı def eder. İmam Sadiq (as) buyurur: “Ne zaman sabah ve akşam namazlarını qıldın, 7 defa de: بسم الله الرحمن الرحیم لا حول و لا قوة الا بالله” ("La havle ve la quvvete illa billah") . Bismillahir-Rahmanir-Rahim"). Her kim böyle derse, onu cüzam, delilik gibi hastalıklar yakalanmaz. Ne de 70 çeşit bela”.

10. Yoksulluğa çare olar. İsmayil ibni Ebdülğaliq der: “Hazret Peygamberin (sas) sahabelerindrn biri Hazretin (sas) hizmetine geç gelir. Peygamber (sas) ona buyurur: "Benim yanıma geç gelmeyine sebep olan şey nedir?" Dedi: "Yoksulluk ve hastalık". Buyurdu: "Sana öyle bir dua öğretim ki, onun vasitası ile Allah yoksulluğu ve hastaliği senden gidersin". Hazret (sas) buyurdu:
«لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم ، توکلت على الحى الذى لا یموت و الحمد لله الذى لم یتخذ (صاحبة و لا) ولدا و لم یکن له شریک فى الملک و لم یکن له ولى من الذل و کبره تکبیرا.»

11. Sabah namazından sonra 100 defa demek. İmam Rıza (as) buyurur: “Her kim sabah namazından sonra yüz defa
بسم الله الرحمن الرحیم ، لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم("Bismillahir-Rahmanir-Rahim. ("La havle ve la quvvete illa billah") derse, Allahın Azim adları içerisinde gözün karasından Beyazına yakın olar ve hakikaten Allahın azim adlarının çevresinde karar tutar”.

12. İmam Alinin (as) Kumeyle tavsiyesi. İmam Ali (as) Kumeyle Hitab ederek, buyurur: “Ey Kumeyl! Her gün Allahın adını diline getir. De: “لا حول و لا قوة الا بالله” ("La havle ve la quvvete illa billah") Allaha tevekkül et, bizi yada sal ve bize salam gönder. Ey Kumeyl! Her çetinliye düştüğünde de bu zikri de”.

13. Evden çıkan zaman. Ebu Hamza naql edir ki, İmam Baqir (as) evden çıktığı zaman derdi: ("Bismillahi ğarectu, ve alelehi tevekkeltu ve la hevla ve la quvvete illa billah") سم الله خرجت ، و على الله توکلت ، و لا حول و لا قوة الا بالله
14. İmam Cevada (as) tevessül etmek. Hastalıkdan şifa bulmak için 2 rekat hacet namazı qılın ve Hazret Cevada (as) tevessül edin. Sonra 146 defa de: (" Maşallah La havle ve la quvvete illa billah") ما شاء الله لا حول و لا قوة الا بالله
Bu ameli İkindi namazının vakitnden başlayaraq, iki saat sonraya qadar etseniz, daha iyi olar.

15. Hacca gitmek için. İmam Sadiq (as) buyurur: “Her kim 1000 defa لاحول و لا قوة الا بالله ("La havle ve la quvvete illa billah") zikrini dese, hacc onun kısmeti olur. Eğer eceli yakın olursa, Allah ecelini geciktirer ki, hacci ruzisi (kismeti) qarar versin”.

16. Zorluğu Ortadan kaldıran. Hazret Peygamber (sas) İmam Aliye (as) buyurur: “Ne zaman zorluğa düşsen, bu duayı çoklu oku: ("Bismillahir-Rahmanir-Rahim, la havle ve la quvvete illa billahil-'aliyyil-'azim iyyeke ne'budu ve iyyeke neste'in")
بسم الله الرحمن الرحیم ، لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم ایاک نعبد و ایاک نستعین

17. Şeytan vesvesine qarşı. İmam Sadiq (as) buyurur: “Şeytanın vesvesisini ortadan kaldırmak için elini sinene koy ve de:
«بسم الله و بالله محمد رسول الله و لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم ، اللهم امسح عنى ما احذر (Bismillahi ve billahi Muhemmedur resulullah ve la hevla ve la quvvete illa billahil aliyyil azim. Allahumme emsah enne mehzer)
Sonra elini qarnının üzerine koyup, bu zikri 3 defa dersin”.

Bismillahi ve billahi muhammadur rasulillaahi va la havla va la quvvete illa billaahil aliyyil azim. Allahumma amsah anne ma ah’dhar.

18. İmam Cafer Sadık aleyhisselam: "Ne zaman bir üzüntüye kapılırsan şu zikri çokça oku: "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh."Çünkü bu söz, Cennet hazinelerinden bir hazinedir.
Kaynak: Biharu'l-Envar, cilt. 75, sayfa .201
__________________


ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 02-01-2016, 02:52
Ali Şiası Ali Şiası isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yönetici
 
Üyelik tarihi: Apr 2009
Mesajlar: 393
Ali Şiası is an unknown quantity at this point
Standart Yetmiş Çeşit Beladan ve Şeytanın Vesveselerinden Kurtulmak İçin Dua

İmam Sadık (a.s) buyurdu: ‘Akşam ve sabah namazını bitirdikten sonra yerinden kalkmadan yedi kez şu duayı oku. Okuduğun takdirde yetmiş çeşit beladan emniyette olacaksın:
بِسْمِ اللّهِ* الرّحْمنِ الرّحْیمِ
لا حَوْلَ وَلا قُوّةَ الا بِاللّهِ* الْعَلیِّ الْعَظیم

Bismillahirrahmanirrahim. La Hevle ve La Guvvete İlla Billah’il Aliyy’il AzimRahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Tüm güç ve kudretler yüce olan Allah’ın elindedir.’
(Usul’u Kafi C. 2 S. 528)
Başka bir rivayette ise bu duayı zikredilen şekilde okumak saadet vesilesidir diye zikredilmiştir.
Eğer onu yüz kez okursan şeytanın vesveselerinden de emniyette olursun.
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 04-29-2016, 05:24
SADIK ŞİA SADIK ŞİA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 84
SADIK ŞİA is on a distinguished road
Standart 72 çeşit derde şifa

72 çeşit derde şifadır Hazreti Peygamber (sas) buyurur: “O kimse ki, çok nimet bulur, الحمد لله رب العلمينElhemdulillahi Rabbil-Alemin” zikrini çok desin. O kimse ki, yoksulluk çekmez,
لا حول و لا قوة الا بالله” ("La havle ve la quvvete illa billah") zikrini çoklu desin ki, o, behişt (Cennet) hazinesidir. 72 çeşit belanın şifasıdır”.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz


Şu Anki Saat: 07:57


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.