aliyyenveliyullah -forum anasayfa-  

Geri git   aliyyenveliyullah -forum anasayfa- | AHLAK İRFAN VE DUA | DUA VE ZİKİR

Seçenekler Stil
Alt 09-09-2009, 09:59
BETÜL ZEHRA BETÜL ZEHRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Uzman Üye

BETÜL ZEHRA is on a distinguished road
Arrow Nadi Ali Duası ve Anlamı...

Bismillahirrahmanirrahim
Nadi eliyyen mezherel ecaib
tecidhu evnen leke fin nevaib.lİ İlhİ hacetİ ve aleyhİ muevvelİ kullema emertehu ve remeytu mungezi .fi zillillahi ve yuzlillahu li.ed'uke kulle hemmin ve gemmin seyencei. bi azametike ya Allah. bi nubuvvetike ya muhammed. bi velayetike ya ali ya alİ ya ali. Edrikni bi heggi lutfukel hefi. Allahu ekber .ene min Şerri e'daike beri. Allahu samedi min İndike mededi. Ve alyke mutamedi. Bi heggi İyyake ne'budu ve İyyake nestein. Ya ebel geys egisni. Ya ebel heseneyni edrikni. Ya seyfellahi edrikni. Ya beballah edrikni. Ya huccetallahi edrikni. Ya veliyallahi edrikni. Bi heggi lutfukel'hefi. Ya gehhar tegehherte bigehri vel gehru fi gehri ke ya gehhar. Ya gahirel. Eduvv. Ya velliyel veli. Ya mezherel ecaİb ya murteza ali. Remeyte men beğa eleyye bi seh milahi ve seyfillahil gatili. Ufevvizu emri İlallah. İnnallahe besİrun bil İbad ve İlahikum İlahun vahidun. La İlahe İlla huverrahmanurrahim. Edrikni ya giyasel musteğisin ya delilen muteheyyirin. Ya emanel haifin. Ya muniel mutevekkilin. Ya rahimel mesaikin ya İlahel alemin birehmetike ve sallallahu ela seyyidine muhammedin ve alihi ecmain. Vel hemdulillahilrabbilalemin. Sadagallahul aliyyulazim.
Alt 01-26-2010, 09:52
BETÜL ZEHRA BETÜL ZEHRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Uzman Üye

BETÜL ZEHRA is on a distinguished road
Standart Anlamı:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Çağır Ali’yi ki üstün sıfatlar sahibidir. Eğer çağırırsan onu kendine yardımcı olarak bulursun. Benim Allah’a bir hacetim var ve ona sırtımı dayadım. Seni çağırıyorum ey Ali! Bütün hüzünlerim ve gamlarım yok olsun diye. Senin azametine and veriyorum ey Allah’ım. Senin peygamberliğine and veriyorum ey Muhammed. Senin velayetine and veriyorum ya Ali, ya Ali, ya ali! Bana yardım et. Gizli lütfunun hakkı için Allahu ekber, ben düşmanlarından uzağım. Allah’a güveniyorum, ondan yardım diliyorum.”iyyake ne budu ve iyyake nestein.” hakkı için.Ey yardımın babası bana yardım et. Ey Hasan ve Hüseyin’in babası bana yardım et. Ey Allah’ın kılıcı bana yardım et. Ey Allah’ın kapısı bana yardım et. Ey Allah’ın hücceti bana yardım et. Ey Allah’ın velisi bana ayardım et. Gizli lütfunun hakkı için. Ey şiddetin sahibi sen şiddet ile şiddetlendin ve şiddet senin şiddetini şiddetindendir. Ey şiddet sahibi ey düşmanlara şiddetli olan ve dostlara dost olan ey üstün sıfatlar sahibi. Ey Aliyyel Murtaza bana isyan edenlere Allah’ın okunu attın ve Allah’ın öldürücü kılıcı ile öldürdün. İşlerimi Allah’a havale ediyorum. Allah kullarını gözetendir ve Allah tek ilahtır, ondan başka ilah yoktur. Allah Peygamber’ine ve Ehl-i beyt’ine salat göndersin. Hamd alemlerin rabbi olan Allah’a mahsustur.
Alt 09-17-2011, 08:34
haydarı kerrar haydarı kerrar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Süper Üye

haydarı kerrar is an unknown quantity at this point

Nadi Ali Duasını okumanın bazı faydaları
*düşmanlarından korkusu olan kişi günde 72 kez okursa korkusundan emin olur
*bir kimsiye büyü yapılırsa bir kuyudan su alır ve o suya 7 kez bu dua okunur o suyla gusül abdesti alıp içerse büyü bozulur
*zorluğa düşmüş kişi tam niyetle 1000 kez okursa zorluğu gider
*şirin gözükmek aşık etmek için cuma gününün ilk saatinde 8 defa okuyup kendine okursa herkesin gözüne şirin gözükür
*uykusuz olan kişi cuma namazından evvel 51 kere okursa uykusuzluğu gider
*sırlara ulaşmak isteyen kişi sabah vakti kimse ile konuşmadan 91 kez okumalı
*düşman dilini bağlamak ve gözüne görünmemek için iyi bir saatte 70 kez okumalı
*gizli birşeyi bulmak için hergün 70 kez okumalı ilim elde etmek için hergün 24 kez okumalı
*dilek içinde 4295 kere okumalı
Alt 03-18-2017, 12:37
SADIK ŞİA SADIK ŞİA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

SADIK ŞİA is on a distinguished road

Nadü Ali Duasının Havvası:

1-Bir kimse düşmanlar arasında kalsa yerden bir avuç toprakalıp 7 defa okuyup toprağı onlara saçsa onlar ona zarar veremez.
2-Bir kişinin birdüşmandan korkusu olsa günde 72 defa okuya, düşmandan ALLAH,IN izniyle eminolur ve düşmanı perişan olur.
3-bir kimseye sihiretseler kuyudan aldığı su üzerine 7 kere okuya o su ile gusül ede ve hem içesihir bozulur.
4-bir kişiye zehiriçirseler misk ve zafiran ile yazıp-vefki yazılacak-yağmur suyu ile ezipiçirsinler kurtulur.
5-bir kimse hastaolsa yağmur suyuna 70 kere okuyup içirsinler gusül yaptırsınlar şifa bulur.
6-bir kimse birmüşküle yahut bir sıkıntıya uğrasa tam niyetle 1000 kere okuya müşkülü halolur.
7-bir kimse bir büyükmevkideki şahıstan korksa yüzüne 3 defa okumalı
8-bir kimseyi bir mühim işi için gönderirken kulağına 3 kereokumalı.
9-cuma gününün ilksaatinde-zühre saatinde- 1 de 8 defa okuyup kendine üflese herkez onu sevmeyebaşlar.
10-bir kimse töhmetaltında kalsa her sabah 72 defa okumalı
11-uyku uyuyamıyankimse cuma namazından evvel halis niyet ile 5 defa okusa o sıkıntısı yok olurrahat uyur.
12-sırlara ulaşmakisteyen,sabah vakti kimse ile konuşmadan 91 kere okusun.
13-iyi bir mevkiyeulaşmak için günde 500 defa okusun.
14-düşmanı muti etmekiçin günde 118 kere okua 70 gün devam ede
15-düşmanın dilinibağlamak ve gözüne görünmemek için iyi bir vakitte 70 kere okuya.
16-düşman vehasetcilerin dillerini bağlamak için on gün seher vakti 10 kere okuya.
17- ilim öğrenmekiçin günde 24 kere okur
18-dertlere derman vehastalıkları iyileştirmek için on gün günde 70 kere okunur.
19-dil ve gözdeğmesinden zarara girmemek için 3 gün günde 20 kere okunacak.
20-gizli bir şeyibulmak için her gün 70 kere okunacak.
21-Hz.ti Resulullahefendimizi rüyada görmek için bir tenha yerde 3 bin defa okunur,-böyle okunursaHz,Aliyi veya başkabir din büyüğünü de görebilirsiniz- niyetinize bağlı.
22-bağlı kapılarıaçmak ve müşkülleri hal için darlıktan kurtulmak için günde 700 defa okuyun,çokkısa zamanda derdiniz kalmaz
23-kapalı yerdenkurtulmak için 7 gün 60 defa okuyun.
24-düşmanı malupetmek veya şerrinden emin olmak için 70 gün günde 78 defa okunur.
25-düşmanı def içinsekiz gün 70 defa okunur
26-ilim tahsili için hergün öğle namazından sonra 70 defaokunur.
27-devleti ziyadeolmak için hergün 10 defa okuya.
28-bir yeri fethetmekiçin beş gün gün doğarken başlamak üzere 400 defa okunur.
29-beyler katındamakbul ve mertebesi yüce olmak için altı gün günde 100 defa okunur.
30-saadete erişmek için 16 gün günde 100 defa okunur.
31-halk arasında iyi olmak için günde 10 defa okunur.
32-düşmanlarını birbirine düşürmek için yirmi gün günde 20 defa okunur.
33-düşmanı yerinden def için otuz gün günde 30 defa okunur.
34-düşmanları işinde ihtilaf bırakmak için 30 gün günde 30 defa okunur.
35-korkulardan eminolmak için ve halk arasında heybetli olmak için 20 gün günde 50 defa okunur.
36-hasetler için beş gün günde 100 defa okunur.
37-düşman hilesinden emin olmak için on gün günde 1000 kere okunur.
38-düşmanı perişan hasetcileri mahcup etmek için altı gün günde 100 defa okunur.
39-bir kimse her gün okusa büyüden sihirden korunur.
40-günde 20 defa okuyan tüm fitnelerden emin olur.

Nadü Ali Duası'nınFazileti:
imamı ali bin musarıza (as) hz leri buyururki....nadü ali, de 72 harf vardır.
hassası dahi 72 dir, bu 72 harfte 43 nokta vardır, harflere eklenirse
115 olur, kur,anın dahi sureleri 155 dir, zira fatiha hem evvel ve hem
sondur. mekki ve medeni,dir. nüzulu iki defadır. batınında190 harf vardır.
onda dahi nice havaslar vardır. bu 72 harfin adedi --4295--dir.
hz. Ali (as) buyurur her murat için bu adedi miktarınca okunsa muradı tez olur.
*düşmanlarından korkusu olan kişi günde 72 kez okursakorkusundan emin olur.
*bir kimsiye büyü yapılırsa bir kuyudan su alır ve o suya 7 kez bu dua okunur o suyla gusül abdesti alıp içerse büyü bozulur.
*zorluğa düşmüş kişitam niyetle 1000 kez okursa zorluğu gider.
*şirin gözükmek aşık etmek için cuma gününün ilk saatinde 8 defa okuyup kendine okursa herkesin gözüne şirin gözükür.
*uykusuz olan kişicuma namazından evvel 51 kere okursa uykusuzluğu gider
*sırlara ulaşmak isteyen kişi sabah vakti kimse ile konuşmadan 91 kez okumalı
*düşman dilini bağlamak ve gözüne görünmemek için iyi bir saatte 70 kez okumalı
*gizli birşeyi bulmakiçin hergün 70 kez okumalı
*
ilim elde etmek için hergün 24 kez okumalı
*dilek içinde 4295kere okumalı
Alt 06-20-2017, 03:41
CEMALETTİN YALDIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CEMALETTİN YALDIR CEMALETTİN YALDIR isimli Üye şuanda  online konumundadır
SAHİBİ VE GENEL YÖNETİCİ

CEMALETTİN YALDIR will become famous soon enough

HZ ALİ (Aleyhisselam) ZORLUKLAR ANINDA ÇAĞIRMA DUASI VE BU DUANIN BAZI FAZİLETLERİ İMAM RIZA (Aleyhisselam)'ın DİLİNDEN EHLİBEYT DOSTLARINA İLAHİ BİR HEDİYE İŞTE O DUA ;

Nadü ALİYYEN Muzhirel Acayip.Tecidhü Avnen leke Finnevayip.li külli Hemin Ve Gammin Seyen Celi Bi Azametike YA Allah,bi Nübüvvetike Ya Muhammed,bi Velayetike YA ALİ YA ALİ YA ALİ

TÜRKÇESİ ;Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Çağır Ali’yi ki üstün sıfatlar sahibidir. Eğer çağırırsan onu kendine yardımcı olarak bulursun. Benim Allah’a bir hacetim var ve ona sırtımı dayadım. Seni çağırıyorum ey Ali! Bütün hüzünlerim ve gamlarım yok olsun diye. Senin azametine and veriyorum ey Allah’ım. Senin peygamberliğine and veriyorum ey Muhammed. Senin velayetine and veriyorum ya Ali, ya Ali, ya ali! Bana yardım et. Gizli lütfunun hakkı için Allahu ekber, ben düşmanlarından uzağım. Allah’a güveniyorum, ondan yardım diliyorum.”iyyake ne budu ve iyyake nestein.” hakkı için.Ey yardımın babası bana yardım et. Ey Hasan ve Hüseyin’in babası bana yardım et. Ey Allah’ın kılıcı bana yardım et. Ey Allah’ın kapısı bana yardım et. Ey Allah’ın hücceti bana yardım et. Ey Allah’ın velisi bana ayardım et. Gizli lütfunun hakkı için. Ey şiddetin sahibi sen şiddet ile şiddetlendin ve şiddet senin şiddetini şiddetindendir. Ey şiddet sahibi ey düşmanlara şiddetli olan ve dostlara dost olan ey üstün sıfatlar sahibi. Ey Aliyyel Murtaza bana isyan edenlere Allah’ın okunu attın ve Allah’ın öldürücü kılıcı ile öldürdün. İşlerimi Allah’a havale ediyorum. Allah kullarını gözetendir ve Allah tek ilahtır, ondan başka ilah yoktur. Allah Peygamber’ine ve Ehl-i beyt’ine salat göndersin. Hamd alemlerin rabbi olan Allah’a mahsustur.

1-Bir kimse düşmanlar arasında kalsa yerden bir avuç toprak alıp 7 defa okuyup toprağı onlara saçsa onlar ona zarar veremez
2-Bir kişinin bir düşmandan korkusu olsa günde 72 defa okuya, düşmandan Allah,ın izniyle emin olur ve düşmanı perişan olur.
3-bir kimseye sihir etseler kuyudan aldığı su üzerine 7 kere okuya o su ile gusül ede ve hem içe sihir bozulur.
4-bir kişiye zehir içirseler misk ve zafiran ile yazıp-vefki yazılacak-yağmur suyu ile ezip içirsinler kurtulur.
5-bir kimse hasta olsa yağmur suyuna 70 kere okuyup içirsinler gusül yaptırsınlar şifa bulur.
6-bir kimse bir müşküle yahut bir sıkıntıya uğrasa tam niyetle 1000 kere okuya müşkülü hal olur.
7-bir kimse bir büyük mevkideki şahıstan korksa yüzüne 3 defa okumalı
8-bir kimseyi bir mühim işi için gönderirken kulağına 3 kere okumalı.
9-cuma gününün ilk saatinde-Zühre saatinde- 1 de 8 defa okuyup kendine üflese herkes onu sevmeye başlar.
10-bir kimse töhmet altında kalsa her sabah 72 defa okumalı
11-uyku uyuyamayan kimse cuma namazından evvel halis niyet ile 5 defa okusa o sıkıntısı yok olur rahat uyur.
12-sırlara ulaşmak isteyen, sabah vakti kimse ile konuşmadan 91 kere okusun.
13-iyi bir mevkiye ulaşmak için günde 500 defa okusun.
14-düşmanı muti etmek için günde 118 kere okuya 70 gün devam ede
15-düşmanın dilini bağlamak ve gözüne görünmemek için iyi bir vakitte 70 kere okuya.
16-düşman ve hasetçilerin dillerini bağlamak için on gün seher vakti 10 kere okuya.
17- ilim öğrenmek için günde 24 kere okur
18-dertlere derman ve hastalıkları iyileştirmek için on gün günde 70 kere okunur.
19-dil ve göz değmesinden zarara girmemek için 3 gün günde 20 kere okunacak.
20-gizli bir şeyi bulmak için her gün 70 kere okunacak.
21-Hz.ti Resulullah efendimizi rüyada görmek için bir tenha yerde 3 bin defa okunur, böyle okunursa Hz.Ali’yi veya başka bir din büyüğünü de görebilirsiniz- niyetinize bağlı.
22-bağlı kapıları açmak ve müşkülleri hal için darlıktan kurtulmak için günde 700 defa okuyun, çok kısa zamanda derdiniz kalmaz
23-kapalı yerden kurtulmak için 7 gün 60 defa okuyun.
24-düşmanı mağlup etmek veya şerrinden emin olmak için 70 gün günde 78 defa okunur.
25-düşmanı def için sekiz gün 70 defa okunur
26-ilim tahsili için her gün öğle namazından sonra 70 defa okunur.
27-devleti ziyade olmak için her gün 10 defa okuya.
28-bir yeri fethetmek için beş gün gün doğarken başlamak üzere 400 defa okunur.
29-beyler katında makbul ve mertebesi yüce olmak için altı gün günde 100 defa okunur.
30-saadete erişmek için 16 gün günde 100 defa okunur.
31-halk arasında iyi olmak için günde 10 defa okunur.
32-düşmanlarını birbirine düşürmek için yirmi gün günde 20 defa okunur.
33-düşmanı yerinden def için otuz gün günde 30 defa okunur.
34-düşmanları işinde ihtilaf bırakmak için 30 gün günde 30 defa okunur.
35-korkulardan emin olmak için ve halk arasında heybetli olmak için 20 gün günde 50 defa okunur.
36-hasetler için beş gün günde 100 defa okunur.
37-düşman hilesinden emin olmak için on gün günde 1000 kere okunur.
38-düşmanı perişan hasetçileri mahcup etmek için altı gün günde 100 defa okunur.
39-bir kimse her gün okusa büyüden sihirden korunur.
40-günde 20 defa okuyan tüm fitnelerden emin olur

ALLAHUMME SALLİ ALE MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VEL EN EDAHUM
Alt 09-14-2017, 08:40
aliyenveliyullah aşkı aliyenveliyullah aşkı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yönetici

aliyenveliyullah aşkı is an unknown quantity at this point
Standart Nadi Ali Duasının Faydaları

Nadi Ali Duasının Faydaları
Böyük Zorluklardan Kurtulmak için okunan dualardan biri də, «Nadi Ali» duasıdır. Bu duayı daima okumaqla insan, bir sıra zorluklardan qurtula bilir.

1. Büyük bir zorlukla qarşılaşan zaman, bu duayı 7 defa ihlasla okunsa hemen zorluk inşallah hall olur ve ya ona dayanmak kolay olur.
2.İnsan qorkduğu (ve ya İhtiyat etdiyi) zalım bir şahsın yanına giderken, bu duayı 3 defa okuyup beden uzvlarına üflese, aynı zalım şahıs ona qarşı mehriban olar ve ona yumuşaq davranar.
3. Dünya malı elde etmek için, bu dua sabah namazından sonra 9 defa okunmalıdır.
4. Borcun ödenilmesi için 15 gün arzında, günde 22 defa bu duanın okunması faydalıdır.
5. Hamile qadının doğuşu zor olarsa, doğuşun kolay olması için, bu dua bir kase suya 5 defa okuyub, aynı qadına içirtmek lazım.
6. Bu duanı özü ile gezdiren şahıs, ins-cinin ve hayvanların şerrinden amanda qalar.
7. Evladı olmayan şahıs bu duanı daima okusa, Allahın inayeti ona yetişer.
8. Nazarda tutulmuş bir şahsin muhebbetini qazanmaq için, bu duanı, cüma akşamı aynı şahsin adına 14 defa okumaq ve 100 defa salavat demek lazımdır.

Seçenekler
Stil